Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Chorwacja - ekspedycja off road 4x4

Ekspedycja off road 4x4  - Chorwacja - charakterystyka wyprawy:

Samochody terenowe 4x4 przewiozą nas do chorwackiej miejscowości Umag. Jest to miejscowość położona na wąskim półwyspie.  Może pochwalić się ładną starówką z kościołem farnym, XV-wieczną wolno stojącą dzwonnicą i częściowo zachowanymi murami obronnymi. 

Kolejna miejscowość na trasie off road' u jest Poreć. Jest to jedno z najstarszych miast tego półwyspu. W starym mieście znajduje się wiele historycznych zabytków m.in. ruiny dwóch rzymskich świątyń. Odwiedzić tu można również Muzeum Regionalne, które mieści się w starym, barokowym pałacu. Główną atrakcją miasta jest bazylika Eufrazjańska z VI w., gdzie można podziwiać wspaniale zachowane, złote mozaiki bizantyńskie. Również kapitele, rzeźby i architektura są wspaniałymi świadectwami dawnej świetności Poreća.chorwacja off road ekspedycje 4x4 off-road wyprawy samochody terenowe 4wd
chorwacja 4x4 wyprawy
Pośród lasów samochody terenowe przetransportują nas do miejscowości Pula. Jest ona położona na ośmiu wzgórzach  i osłonięta jest malowniczymi lesistymi krajobrazami. Najciekawszym zabytkiem w Puli jest pochodzący z I w amfiteatr rzymski położony nad zatoką, na północny wschód od starego miasta.

Poprzez fantastyczne krajobrazy Półwyspu Istria , drogi  ze stromymi podjazdami i zjazdami trafiamy w okolice miejscowości Lovran. Krajobraz jest urozmaicony, a droga odpowiednia do przejazdów samochodami terenowymi 4x4off road.
Wjeżdżamy w głąb lądu do Vela Ucka. Jest to górski region, który przemierzymy docierając do wzgórza Vojak (1400 m n.p.m. ). Ze szczytu rozpościera się malownicza panorama na okolicę. Samochody terenowe przewiozą uczestników wyprawy off road 4x4 po wzgórzach i dolinach.

Następnie przeprawiamy się na wyspę Cres.
Wyspa znajduję się  w północnej części zatoki Kvarner. Poznamy wyspę z najlepszej jej strony. Samochodami terenowymi przejedziemy piaszczystym i kamienistym wybrzeżem.
Do osobliwości wyspy należy słodkowodne jezioro Vrana, którego pojawienie się na wyspie nie jest do dnia dzisiejszego wyjaśnione. Interesującym jest również fakt, że jego poziom znajduje się ponad poziomem morza, przy czym dno jeziora znajduje się poniżej dna morza. Dla wyspy Cres charakterystyczne są kontrasty, w północnej części wyspy przeważa roślinność kontynentalna, przy czym w pozostałej części występuje roślinność śródziemnomorska.

Kolejny cel wyprawy off road 4x4 jest wyspa Krk. Tutaj również czekają na nas wiele atrakcji off road 'owych. t na wyspie.
W miejscowości Kraljevica zjeżdżamy na ląd. Samochodami terenowymi ruszamy w dalszą w głąb Chorwacji do miejscowości Karlovac. Przemierzymy obszar wzdłuż rzeki Korana by osiągnąć Kraljevica. Miasto kojarzy się z produkcją wybornego piwa karlovačko.

Po panoramicznym zwiedzaniu miasta kierujemy się w stronę Zagrzeb. Stolica kraju jest zachwycająca.
Oferuje wiele atrakcji turystycznych m.in. Stary Zagrzeb – stare miasto znajdujące się na dwóch wzgórzach z miastami Kaptol i Gradec, znajdują się tu najważniejsze budowle miasta, jest to szczególnie piękne miejsce warte zobaczenia.
Na Kaptolu znajduje się katedra św. Stefana, relikty bazyliki romańskiej z XIII wieku, a obok katedry podziwiać można pałac arcybiskupa.
W centrum Gradca znajduje się gotycki kościół św. Marka z XIII wieku. Dolne Miasto – leży u podnóża obu wzgórz, bogate jest w budowle z XIX i XX wieku ( są tu budowle secesyjne, gmach Biblioteki Narodowej i Teatr Narodowy, a także sklepy, bary, kawiarnie).

Po emocjonujących przejazdach po ulicach miasta, ponownie wjeżdżamy w drogi boczne i szutrowe.  Samochody terenowe przewiozą nas w okolice jeziora Drava, a następnie jeziora Dubravsko. Penetrujemy teren wokół jezior, a następnie przemierzamy kolejny etap off road ' u Chorwacja 2009        
Podravina, a szczególnie Slawonia to tereny równinne, bogate w żyzne gleby, dlatego Chorwaci uznają te regiony za narodową spiżarnię – tutejsze warunki sprzyjają uprawom rolniczym. Krajobraz tej części kraju obfituje w brązowo-żółte kolory pól oraz zielony kolor łąk, winnic i wzgórz. Przemierzając ten region mijać będziemy liczne zabytki architektury drewnianej, dwory i kapliczki przydrożne – stałe elementy krajobrazu Slawońskiej wsi.
Tutaj też znajduje się fenomen przyrodniczy: Kopački Rit. To rozległy bagienny teren sprawiający wrażenie bajkowej krainy. Jest domem dla kilkuset gatunków ptaków, i grubszej zwierzyny, a w czystych wodach parku żyje wiele odmian ryb. Największy masyw górski Slawonii, Papuk, również ustanowiono parkiem przyrody.

Wyprawa off road 4x4 Chorwacja  to również przejazd samochodami terenowymi 4x4 do Parku Narodowego Jeziora Plitvickie to miejsce 16 jezior i 90 wodospadów. Jeśli ktoś jeździ do Chorwacji, powinien zobaczyć Plitvickie. Fascynująca kraina wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to nieodłączny punkt podróży po terenie kraju – Chorwacja.
Naszą przygodę z off road 4x4 Chorwacja 2009 kończymy w miejscowości Zadar.
Zadar to miasto o kilka tysiecy-letniej historii. Niegdyś stolica Dalmacji i jej centrum kulturalne. To tutaj powstał pierwszy na terenie dzisiejszej Chorwacji uniwersytet (1396). Z czasów dawnej świetności zachowały się tu wąskie, czarujące uliczki starego miasta, podobnie jak rzymskie forum datowane na początki naszej ery.
Warto zwiedzić preromański kościól św. Donata z IX wieku n.e. oraz zabytki z okresu średniowiecza: Katedrę św. Anastazji (XIII w.), św. Chrysogonusa i św. Maryji (XII w.). Podobnie jak w Dubrowniku, stare miasto otoczone jest murami obronnymi z XVI w.
Niedaleko od Zadaru znajduje się kanion Paklenica - Park Narodowy Paklenica, prezentujący jedne z najpiękniejszych form erozji skalnej w Europie.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania - uzależniona jest od preferencji Klientów - może ulec zmianie.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów off road. Podczas szkolenia zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje pozwalające na bezpieczne i przyjemne uczestnictwo w naszych imprezach off road.
W naszej ofercie znajduje się również wypożyczalnia samochodów terenowych. Posiadamy pojazdy typu: Land Rover Defender, testowane podczas afrykańskego safari, co daje gwarancje niezawodnościi pewnej satysfakcji. Korzystając z naszych samochodów terenowych 4x4 gwarantujemy okazyjną cenę, która śmiało może konkurować z ofertą innych firm.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty : wyprawy terenowe, ekspedycje offroad 4x4, safari, imprezy firmowe, incentive travel i team building ...
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie