Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Nasze ekspedycje do Czarnogóra Montenegro

Czarnogóra jest przepięknym krajem o urozmaiconym wybrzeżu. Nieznana kraina,  pełna magicznych zakątków, krystalicznych wód i wysp z dzikimi zatoczkami. W wąskich uliczkach urokliwych miasteczek zatrzymał się czas, ale serdeczność mieszkańców jest ponadczasowa.

 Możemy tutaj znaleźć także wspaniałe kaniony, jeziora czy też ogromne góry, kontrastujące z morskim krajobrazem. Niewiele miejsc na świecie oferuje nam tyle atrakcji. W Montenegro ( Czarnogóra ) w bajkowy sposób miesza się kultura słowiańska, orientalna oraz śródziemno morska. Czyste, szerokie plaże, malownicze góry, ogromne kaniony sprawiają, że każdy,  kto był tutaj raz, chce wracać do Czarnogóry.
Czarnogóra, niezwykła kraina oferuje bogatą ofertę spędzania wolnego czasu szczególnie podczas off road 'u - wyprawy samochodami terenowymi 4x4. Montenegro to wymarzone miejsce do organizacji nieprzeciętnych imprez takich jak : incentive travel, team building, imprezy firmowe i imprezy motywacyjne.

czarnogóra samochoday terenowe ekspedycje terenowe wyprawy 4x4 offroadDodatkowe atrakcje podczas wyprawy off road w Czarnogóra:

         * Off road ( samochody terenowe 4x4 )wyprawy czarnogóra
         * Quady
         *  Paintball
         * Wspinaczka górska
         * Rafting
         * Windsurfing
         *  Nurkowanie
         *  Hic king
         * Jazda konna
         * Wędkarstwo
         * Żeglarstwo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Czarnogóra - Atrakcje turystyczne :

Góry Dynarskie - to ponad 20 szczytów powyżej 2300 metrów, 17 jezior polodowcowych, niepowtarzalna Jaskinia Lodowa oraz wiele atrakcyjnych szlaków na górskie wędrówki. W paśmie tym jest najwyższy szczyt Czarnogóry - Bobotov kuk 2523 m oraz kanion rzeki Tara najgłębszy kanion w Europie a także kaniony Susica i Komarnica. Bogata flora zawiera ponad 1500 gatunków.

Góry Prokletije - ciekawostką tego obszaru jest kilka małych jezior polodowcowych. Najbardziej popularne to : Plavsko , Ridsko i Visitorsko . Plavsko jest największe, Ridsko jest jednym z najpięknieszych górskich jezior w Czarnogórze, podczas gdy Visitorsko zainteresuje z powodu pływającej wyspy ukształtowanej się na jego powierzchni.

Kanion Tary - Drugi co do wielkości kanion na świecie o długości 82 km i w kilku miejscach do 300 m głębokiego. Tara jest europejskim klejnotem, ważną częścią światowego bogactwa naturalnego. Znajduje się pod ochroną UNESCO

Park Narodowy " Biogradska Góra " - Park o powierzchni 5400ha , będący jedną z trzech ostatnich puszczy  w Europie.  Większość obszaru pokrywają lasy z typową dla puszczy roślinnością, znaleźć tu można również połoniny. Biogradskie lasy zamieszkują dzikie zwierzęta, m.in. niedźwiedzie, wilki, lisy. Największe jezioro to Biogradsko jezero znajdujące się w środku parku, 1094 m powyżej poziomu morza.

Park narodowy " Lovcen " - Na obszarze Parku Narodowego znajduje się dużo ciekawych, typowych dla krasu zjawisk geomorfologicnych . Różnorakie formy skalne sprawiają wrażenie niezwykłej kamienistej pustyni porosłej karłowatymi krzewami. Najwyższe szczyty to Stirovnik i Jezerski vrh.

Park Narodowy " Durmitor " - chroniony przez UNESCO leży na obszarze 39 000 ha. Mieści się tu jest Zabljak, najwyżej położone miasto Bałkanów - 1456 m n.p.m. Otoczone jest przez 23 górskie szczyty powyżej 2300m wysokości i 17 polodowcowych jezior, z których najsławniejsze jest Czarne Jezioro. W lasach Durmitoru występuje bogata flora i fauna, spotkać można m.in. niedźwiedzie i wilki.

Jezioro Szkoderskie -  Jest jednym z ostatnich siedlisk pelikanów i największym rezerwatem ptactwa w Europie oraz największym rezerwatem słodkowodnych bagien w rejonie śródziemnomorskim. Przeciętna głębokość jeziora wynosi 6m. Linia brzegowa jest niezwykle urozmaicona z dużą ilością zatok, wysp i półwyspów. Taflę wody pokrywa dywan bagiennych roślin z żółtymi i białymi kwiatami. Na obszarze parku występuje 270 gatunków ptactwa, 40 gatunków ryb, wśród nich węgorz i łosoś. Dookoła jeziora, jak również na wyspach znajduje się kilkanaście kompleksów klasztornych.

Zatoka Kotorska - największy i najgłębszy fiord południowej Europy. Na jej brzegach rośnie bujna roślinność śródziemnomorska, a pośród niej położone są piękne miasteczka z licznymi zabytkami.
Stare Miasto w Kotorze wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. zbudowane z białego kamienia, oferujące wiele zabytków. W mieście znajdują się też liczne pałace: pałac Drago z gotyckimi oknami z XVw., bizantyjski pałac z XVIIw., pałac Pima z XVIw., pałac Grubonja z XIV w. oraz rozpoznawalny symbol Kotoru - wieża Zegarowa z XVIw.

Czarnogóra - Sveti Stefan - miasto - hotel na półwyspie połączonym z lądem rafą . Izolacja i luksusowe warunki. Gościli tu Willie Brandt , Robert Fisher , Sophia Loren , Monica Vitti , Ingemar Stenmark , Silvester Stalone , Claudia Shiffer .

Czarnogóra - Petrovac - Otoczony przez sosnowe lasy, winnice i gaje oliwne, jest idealnym miejscem wypoczynku i relaksu. W niewielkiej odległości od brzegu leżą dwie filigranowe wyspy Sveta Nedjela i Katic. Przybrzeżna promenada z małymi kafejkami i restauracjami zachęca do spacerów. Można też zwiedzić miejscowe zabytki, np. prawosławne kościoły. Z odległą o 20 km Budvą istnieje regularne połączenie autobusowe.

Montenegro - Budva - Jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast adriatyckich. Historia tego miasta sięga jeszcze za czasów rzymskich. Największą atrakcją jest tu bez wątpienia piękna, średniowieczna starówka, nad którą góruje cytadela (wspaniały widok z góry na miasto i okolice, m.in. wysepkę Sveti Nikola.  Z całą pewnością na uwagę zasługuje doskonale wkomponowana w zabudowę katedra św. Jana, której fundamenty datuje się na VII - VIII w. Równie efektowna cerkiew pod wezwaniem Trójcy Świętej, pochodząca z 1804 r. Malowniczy zaułek tworzą dwie małe świątynie przytulone do murów w kącie placu - kościół św. Sawy i kościół Santa Marija in Punta. Natomiast tutejsze plaże należą do najlepszych i najpiękniejszych nad Adriatykiem.

Becici - Czarnogóra -Miasteczko znane przede wszystkim z uwagi na wspaniałą piaszczystą plażę i lazurowego odcienia morza. Wspaniałe warunki naturalne sprawiają, że Bečići cieszy się ogromna popularnością wśród turystów preferujących aktywny wypoczynek. To doskonałe miejsce dla miłośników sportu, którzy mogą rozkoszować się zarówno uprawianiem różnych dyscyplin, jak i sportowymi emocjami. Corocznie w lipcu odbywa się tu pasjonujący, międzynarodowy turniej siatkówki plażowej "Pro Beach". Nie brak tutaj również licznych dyskotek, kawiarenek, restauracji i barów czynnych do późnych godzin nocnych.

Sutomore - Montenegro Nowoczesna turystyczna miejscowość położona nad zatoką Sutomorski zaliv. Miasto przyciąga turystów przede wszystkim dużą plaża. Warto tu również obejrzeć kilka zabytków, a wśród nich pięknie położone ruiny weneckiej twierdzy Haj-Nehaj. Ciekawy jest również kościół-cerkiew św. Tekli, gdzie odprawiane są nabożeństwa prawosławne i katolickie. Okolice miasteczka to przede wszystkim długie piaszczysto - żwirowych plaże, bujna roślinność i różnorodność krajobrazów.

Bar -Czarnogóra -  Słynie ze wspaniałych drzew oliwnych, zaliczanych do najstarszych na świecie, które rosną w okolicach miasta. To tutaj rośnie najstarsze drzewo Europy - rozłożysta oliwka, która ma ponad 2 tys. lat. Swoją sławę i popularność wśród turystów Bar zawdzięcza bogatej historii, której świadectwem są liczne zabytki i urokliwe uliczki. Odwiedzając Bar nie sposób nie zobaczyć rezydencji króla Nikoli - ceglastego pałac z 1855 roku, otoczonego malowniczą zielenią. W okolicach Baru warto zobaczyć Stari Bar, czyli ruiny całego miasta, położone u podnóża masywu Rumija. Oddzielają one wybrzeże od Jeziora Szkoderskiego i otaczają je masywne fortyfikacje.

Montenegro - Milocer - Dawniej królewskie letnisko. Miasteczko leży w wielkim, zielonym parku, porośniętym przez wiele różnorodnych gatunków krzewów i drzew. W licznych zatoczkach morze uformowało wspaniałe piaszczyste plaże - Veliku Luku i Kraljičinu Plažu. Powyżej Miloceru znajduje się urzekający monaster Praskvica, w którego skład wchodzą dwie cerkwie. W cerkwi św. Mikołaja zachowały się cudowne freski z XVII wieku. Można tu obejrzeć kamienny "stół sprawiedliwości", przy którym dawniej rozstrzygano konflikty.

Czarnogóa - Ulcinj - Miejscowość leży w najbardziej wysuniętej na południe części Czarnogóry. Stanowi doskonałe miejsce na wakacje ze względu na piękną przyrodę i czyste, ciepłe morze. Atrakcję stanowi również wyspa "Ada Bojana" leżąca przy ujściu pobliskiej rzeki Bojany. Można tam między innymi korzysta z konnych przejażdźek, grać w siatkówkę, skosztować dania tutejszej kuchni. Ada jest rezerwatem przyrody, znanym przede wszystkim z faktu, że jest siedzibą kormoranów i pelikanów.

Herceg Novi - Jest miastem wspaniałych zabytków położonych w "ogrodzie botanicznym" - przyciągającym kolorami i aromatami oraz bujną, egzotyczną roślinnością. Dzisiaj Herceg Novi jest skarbnicą różnych stylów od architektury orientalnej do baroku. Najbardziej znane twierdze to Forte mare, Spanjola i Kanli Kula zamieniane w letnie sceny. Fortece na małych wyspach Mamula , Prevlaka i Arza znajdujące u wejścia do zatoki kotorskiej to dziedzictwo stu lat panowania Austro-Węgier . Skarbem architektury sakralnej jest monastyr Savina jedna z najpiękniejszych budowli barokowych . Herceg Novi słynie ze święta Mimozy, które ma miejsce na przełomie stycznia i lutego.

Czarnogóra - Cetinje - Dawna czarnogórska stolica, centrum tutejszej kultury i walki o wolność . Pałace, budynki starych ambasad i inne wspaniałe budowle są dowodem wielkości dawnej Czarnogóry. Dowodzą tego liczne monastyry, muzea, galerie, archiwa, akademie sztuki. Nie sposób również pominąć monumentalnego Mauzoleum na górze Lovcen - wielkiego czarnogórskiego poety i władcy, Petara II Petrovic Njegosza.
 
Propozycja jednej z wypraw 
 
Czarnogóra - wyprawa off road 4x4

Wyprawa samochodami terenowymi 4x4  - Czarnogóra - program :

Naszą wyprawę samochodami terenowymi 4x4 urozmaiciliśmy spływem -  rafiting.
Dojeżdżamy do miejscowości Scepan Polje, gdzie kończy się kończy się Bośnia i Hercegowina a zaczyna Czarnogóra, a Tara wpada do Pivy.
Jest to miejscowość w okresie letnim bardzo często odwiedzania przez turystów

czarnogóra off road ekspedycje wyprawy wyprawa samochody terenowePowodem jest  ekscytujące wydarzenie jakim jest spływ w dół rzeki Tara. Kanion Tara uważany jest za najpiękniejszy w Europie. Znajduje się on na terenie Durmitorskiego Parku Narodowego w Czarnogórze. Park znany jest szczególnie z 18 wysokogórskich jezior, z których największe – Czarne jezioro (Crno jezoro) w lecie jest jedną z największych atrakcji turystycznych. Kanion Tara ma długość ok. 100 km i jest prawdziwą mekką kajakarzy górskich. Jego liczne bystrza o wysokim stopniu trudności przyciągają jak magnes amatorów kajaków i raftingu.
Po emocjonującym raftingu zapraszamy na kolejny etap naszej wyprawy jakim jest przemierzanie szutrowych dróg z licznymi podjazdami i zjazdami poprzez góry Durniłow.

Kierujemy się  na kolejny etap naszej podróży samochodami terenowymi off road 4x4 jaką jest miejscowość Nikśić. Przemierzymy również obszar gór Orjen w kierunku Adriatyku. Samochody terenowe 4x4 off road przetransportują nas do  Herceg Novi .

Jest to bardzo popularna miejscowość turystyczna, położona wśród bogatej śródziemnomorskiej roślinności . Jest miastem wspaniałych zabytków położonych w "ogrodzie botanicznym" - przyciągającym kolorami i aromatami. Uczestnicy wyprawy będą mogli podziwiać wspaniałe twierdze  Forte mare, Spanjola i Kanli Kula.  Słynna jest "Błekitna jaskinia "  najpiękniejsza na Adriatyku jaskinia morska  z dwoma wejściami o wysokość 30 m. Z powodu krystalicznie czystego morza i załamania się światła ma niezwykły niebieski kolor  .
Po czasie spędzonym w  Herceg Novi przejżdżamy poprzez zatokę Koterską by samochody terenowe zawiozły nas do  do Kotoru, gdzie będzie możliwość zwiedzania starego miasta. Następy punkt naszej wyprawy off road to przejazd do Niegus a następnie do  Cetnije, do Budvy i Sv Stefan.

Budva należy do najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych Czarnogóry Piaszczyste plaże rozciągają się wzdłuż całego miasta w stronę zatoki, aż do wyspy Sveti Stefan.  Największa atrakcja Budvy to z pewnością wspaniała plaża nad zatoką.
Warto zwrócić uwagę na trzy kościoły, muzeum i twierdzę obronną, z której roztacza się wspaniały widok na okolicę. Trzy czwarte drogi wokół miasta można przejść po murach obronnych.

Kilka kilometrów na południowy wschód od Budvy znajduje się osada Sveti Stefan – niegdyś była wyspą, obecnie została na stałe połączona z lądem.
Samochody terenowe off road 4x4 przetransportują nas również nad jezioro Szkoterskie.

Jezioro Szkoderskie to największy park narodowy w Czarnogórze o pow. 40 tys. ha. Jest jednym z ostatnich siedlisk pelikanów i największym rezerwatem ptactwa w Europie oraz największym rezerwatem słodkowodnych bagien w rejonie śródziemnomorskim. Przejazd off road ' owy  wokół linii brzegowej to najlepszy sposób na poznanie tego fascynującego obszaru.
Linia brzegowa jest niezwykle urozmaicona z dużą ilością zatok, wysp i półwyspów. Taflę wody pokrywa dywan bagiennych roślin z żółtymi i białymi kwiatami.

Samochody terenowe 4wd przewiozą nas również do dawnej stolicy Czarnogóra – Podgorica.
Podczas wyprawy przemierzymy również pasmo górskie Komovi, które charakteryzuje się łagodnymi wzniesieniami porośniętymi w górnych partiach roślinnością trawiastą, a u podnóża lasami.

Przemierzymy również obszar Biogradzkiego Parku Narodowego położonego pomiędzy rzekami Tara i Lim. Samochody terenowe 4x4 poprowadzą nas poprzez krajobraz obfitujący w liczne gatunki górskich drzew. Być może uda się zobaczyć takie zwierzaki jak: niedźwiedzie, wilki, jelenie czy lisy. W centralnym punkcie parku można podziwiać Biogradsko jezero położone 1094 m n.p.m..
Poprzez góry  Sinjevina docieramy do rzeki Tara, gdzie zakończymy naszą wyprawę samochodami terenowymi 4x4 Czarnogóra    

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania - uzależniona jest od preferencji Klientów - może ulec zmianie.
 
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie