Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Wyspy Owcze - Islandia - wyprawa terenowa 4x4
 
Zapraszamy do uczestnictwa w off road samochodami terenowymi 4x4 do wspaniałej krainy jaką są Wyspy Owcze i Islandia. Ekspedycja 4x4 ukaże nam piękno archipelagu wysp obmywanego ciepłymi prądami północnoatlantyckiego oceanu. Samochody terenowe 4x4 przewiozą nas pośród soczyście zielonych traw, drogami odludnymi, zasnutymi mgłą. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty ekspedycje terenowe 4x4, wyprawy offroad 'owe imprezy firmowe, wycieczki fakultatywne.

 Wyspy Owcze – Islandia – off road 4x4  - Charakterystyka wyprawy:wyprawa 4x4 islandia samochody terenowe

Nasza ekspedycja 4x4 na Wyspy Owcze i do Islandii rozpoczyna się przeprawą promową w duńskim Hanstholm do miejscowości Wyspy Owcze - Torshavn.

Torshavn to malowniczo położone miasto, które od razu zachwyca gęstwiną niewielkich, ale za to kolorowych domków. Uliczki w centrum są dość wąskie i ze względu na położenie (na wzgórzach), czasem dość strome i skierowane do siebie pod różnymi kątami.

wyspy owcze wypraw off road 4x4 ekspedycja samochody terenowe imprezy firmowe wyprawyNaszym off road 'owcom proponujemy zwiedzanie miasta Kirkjubaer. Zwiedzanie współczesnej stolicy oraz starej osady Kirkjubaer.
W średniowieczu Kirkjubour stanowiło centrum życia religijnego i kulturowego. Do czasów Reformacji było tutaj biskupstwo, a także seminarium duchowne. Znajdują się tutaj ruiny gotyckiej katedry św. Magnusa, której budowę rozpoczęto w XIIIw., ale nigdy jej nie ukończono.

Proponowana trasa wyprawy 4x4 2009 to przejazd na północ, wzdłuż Kaldbaksfjoraur, Kollafjordur oraz wzdłuż cieśniny Sundini, nad którą zbudowano most łączący dwie największe wyspy archipelagu.
Mostem dostaliśmy się na Eysturoy, gdzie dalej, jadąc wzdłuż Sundini, dojechaliśmy do miejscowości Eidi. W tych okolicach można podziwiać ciekawe widoki klifów i skał morskich. W okolicy znajduje się również najwyższy szczyt Wysp Owczych - Slættaratindur (882 m).

Na wyspie Streymoy znajduje również region Gjógv. Jest on charakterystyczny z uwagi na licznie występujące tu owieczki oraz wąskie zatoczki i malownicze fiordy.
Samochody terenowe przewiozą nas również do miejscowości Haldarsvík, w której znajduje się ciekawy architektonicznie kościół, zbudowany na planie ośmiokąta. W okolicy znajduje się najwyższy wodospad Wysp Owczych (łacznie 140 m w kilku kaskadach), który znajduje się na rzece Fossa (rzeka wodospadowa).

Na wyspie Vágar znajduje się wspaniały fiord Sørvágsfjørður. Główną atrakcją dla naszych off road 'owców są cudowne utwory skalne, które spotkamy u wejścia do fiordu. Ekspedycja 4x4 , w miarę możliwości przewiduje zwiedzanie Sandavágur, z bardzo ciekawym architektonicznie kościołem.

Kolejny etap naszej wyprawy  off road 4x4 2009 jest poświęcony na zwiedzanie Islandia , tajemniczej wyspy, pełnej przepięknych wodospadów, ogromnych lodowców, gorących źródeł oraz gejzerów z których wystrzela woda na dziesiątki metrów w górę.

Naszą przygodę z Islandią, siódmego dnia, rozpoczynamy od portowej miejscowości Seydisfjordur. Auta terenowe przewiozą nas w kierunku Egilstadir. W trakcie przejazdu, na a wysokości ok. 900 m. n.p.m. możemy obserwować panoramę na dolinę Fljótsdalshérad i jezioro Lagarfljot.
W okolicy Egolstadir znajduje się wodospad Hengifoss ( ponad 100 m wysokości), a także jezioro Oskjuvatn oraz Slaedufoss.

Kolejny dzień, to kolejne atrakcje off road 4x4 2009 w Islandia.
W obrębie Parku Narodowego Jokulsargljufur, co oznacza kanion rzeki lodowcowej znajduje się wodospad Dettifoss, uważany za najsilniejszy w Islandii.
Ekspedycja to również przejazd do miejscowości Asbyrgi, okolicy której znajduje się kanion o kształcie przypominającym podkowę.
Wyprawa 4x4 to również zwiedzanie portowego miasta Husavik. Húsavík jest znany przede wszystkim jako centrum obserwacji wielorybów. Znajduje się tu okazałe Centrum Wielorybnictwa, a z portu latem regularnie wypływają kutry w turystyczne rejsy na "połów" waleni.

Samochody terenowe 4x4 przewiozą nas również do Reykjahlid oraz do geotermalnego regionu Namafjall w pobliżu jeziora Myvatn i Krafl , gdzie odprężymy się kąpielą w gorącym źródle.

Następnie samochodami terenowymi dotrzemy do wodospadu Dynkur.
Blisko znajdują się także dobrze zachowane ruiny farmy Stong z okresu Wikingów oraz malowniczy wąwóz Gjain z licznymi potokami i wodospadami. Ekspedycja 4x4 przewiduje również zwiedzanie wodospadów Tangafoss, Gullfoss oraz gejzeru Geysir.
Wielki Geysir jest najpopularniejszym gejzerem w Islandii. Niegdyś Geysir był bardzo aktywnym, regularnie wybuchającym i największym na Islandii gejzerem. Obecnie pozostaje w "uśpieniu", rzadko budzi się, a jego erupcje są niewielkie.

W dalszej kolejności wyprawy 4x4 odwiedzimy miasto Skalholt, zwiedzanie kościółka Nuverandi
Domkirkja, a także Laugarvatn - malutką miejscowość położona malowniczo nad jeziorem.

W trakcie wyprawy 4x4 2009 w Islandia przejedziemy również przez Park Narodowy Pingvellir.
Pingvellir, nazywany"Pola zgromadzeń", to obszar historyczny: po zasiedleniu wyspy w IX wieku, na tym terenie miały miejsce spotkania islandzkiego parlamentu. Przepiękne tereny z rozstępami powstałymi w wyniku trzęsień ziemi, formacjami lawowymi, malowniczym wodospadem, jeziorem i roślinnością.
Niebywałą atrakcją naszej wyprawy off road 4wd 2009 jest Blaa Lónid.

Blaa Lonid zwane jest geotermalnym uzdrowiskiem. Zagospodarowane dla celów wypoczynkowych i leczniczych źródła geotermalne. Kąpiel w wodach tych źródeł działa leczniczo na skórę dzięki dużej zawartości soli, alg i krzemionki. Można przy okazji zamówić sobie masaż, zaopatrzyć w kosmetyki na bazie wymienionych składników, poleżeć w wodzie zamawiając napoje podawane wprost do jeziora.

Jedną z największych atrakcji turystycznych państwa Islandia jest stolica Rejkiawik.
 Plac Austurvollur, gmach parlamentu Althing i kościół luterański z chrzcielnicą dzieła Bertila Thorvaldsena stanowią tu centrum miasta. Z nowych budowli na uwagę naszych off road ' owców  zasługuje Perlan czyli wielkie zbiorniki źródlanej wody służącej do ogrzewania domów w mieście. Znajduje się tu piękny ogród zimowy oraz fascynująca fontanna imitującą gejzer, z której co 5 minut wytryskuje woda na wysokość 15 metrów. W Rejkiawiku jest około 30 różnych muzeów i galerii jednak do najciekawszych należą, Muzeum Narodowe (z eksponatami z dziejów Islandii, począwszy od okresu Wikingów), a także muzeum sztuki ludowej.
Uczestnicy wypraawy offroad 4x4 2009 w Islandii mogą zażyć gorących kąpieli w źródle wśród kolorowych gór Landmannalaugar.

Kolejnego dnia wyprawy samochodami terenowymi to podróż w kierunku wodospadu Seljalandsfoss oraz Skogafoss o wysokości ok. 60 m. Nasi offroad 'owcy odwiedzą również Park Narodowy Skaftafell.
Park z bujną roślinnością i wieloma szlakami prowadzącymi do ciekawych miejsc. Na jego terenie znajduje się Svartifoss - wodospad, który spływa po bazaltowych kolumnach.
W trakcie ekspedycja offroad 4x4 2009 w Islanidii zwiedzimy również Jokulsarlon. Jezioro , nazywane „ Lodowcową Laguną” charakteryzują ogromne bryły lodowe odrywające się od lodowca i pływając po tafli jeziora. Krajobraz jest iście polarny. Nasi offroad 'owcy mają możliwość zobaczyć pływające po jeziorze foki. Samochodami terenowymi dojedziemy również do malowniczych, spokojnych Fiordów Wschodnich.

Końcowy etap naszej wyprawy 4x4 to przejazd do miasta  Egilstadir, a następnie kierujemy się do portu  w Seydisfjordur.  Powrót do Polski planowany jest siedemnastego dnia naszej wyprawy 4x4 Wyspy Owcze – Islandia – 2009.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania - uzależniona jest od preferencji Klientów - może ulec zmianie.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów off road. Podczas szkolenia  offroad zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje pozwalające na bezpieczne i przyjemne uczestnictwo w naszych imprezach off road.
W naszej ofercie znajduje się również wypożyczalnia samochodów terenowych. Posiadamy pojazdy typu: Land Rover Defender, testowane podczas afrykańskego safari, co daje gwarancje niezawodnościi pewnej satysfakcji. Korzystając z naszych samochodów terenowych 4x4 gwarantujemy okazyjną cenę, która śmiało może konkurować z ofertą innych firm.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty : wyprawy terenowe, ekspedycje offroad 4x4, safari, incentive travel oraz team building....
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie