Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
KENIA - WIELKA PIĄTKA – WYPRAWA TERENOWA 4X4

Wyprawa – program:

Dzień 1 Zbiórka uczestników wyprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Nairobi przez jeden z portów lotniczych Europy. Przerwa tranzytowa. Wylot do Nairobi. Lądowanie na afrykańskim lądzie. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2 Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Góry Kenii. Przejazd przez plantacje kawy i ananasów do podnóża drugiego co do wielkości szczytu Afryki -Mount Kenya. Lunch w lodżach na terenie parku, a następnie 3-godzinny spacer (trekking) do jaskiń Mau Mau - miejsca kryjówki lokalnych partyzantów w czasie walki o niepodległość kraju. Po drodze delektowanie się widokami. Powrót na kolację do lodży. Nocleg.kenia wyprawy 4x4

wyprawa wyprawy off road 4x4 4wd ekspedycja land rover defender imprezy firmoweDzień 3 Śniadanie, a następnie przejazd nad jezioro Bogoria - prawdziwy raj dla miłośników i obserwatorów ptaków. Zakwaterowanie w lodżach, lunch. Po południu wyprawa do Parku Narodowego Lake Bogoria, podziwianie flamingów i antylop. Wypoczynek w „naturalnej saunie” przy gejzerach, z których słynie ta okolica. Kolacja w lodżach i wieczorna kąpiel w termalnym basenie.

Dzień 4 Po śniadaniu wyjazd uczestników wyprawy do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Oprócz słoni spotkać w nim można pozostałe zwierzęta z Wielkiej Piątki: bawoły, nosorożce, lwy i lamparty. Są też żyrafy, stada antylop i guźców. Zakwaterowanie w lodżach na terenie parku, lunch. Po południu dalszy ciąg bezkrwawych łowów. Kolacja i nocleg w lodżach.

Dzień 5 Nasza  ekspedycja to kolejny dzień zmagań z off road 'em. Po śniadaniu przejazd nad jezioro Naivasha. Wizyta w Elsamer - kolonialnym domu należącym do Joy i Georgea Adamsonów. Zgromadzono w nim pamiątki związane ze słynną parą, która wychowała Elzę z afrykańskiego buszu. Na terenie posiadłości mieszkają małpy columbusy - potomkowie stada założonego przez Joy Adamson. Zakwaterowanie i lunch w hotelu nad jeziorem Naivasha. Po południu wyprawa łodzią na wyspę Crescent - spacer wśród stad żyraf i antylop w miejscach, które były planem filmowym „Pożegnania z Afryką”. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Maasai Mara. Po drodze spotkanie z najbardziej legendarnym i walecznym plemieniem Masajów. Odwiedziny w wiosce dodatkowo płatne ok. 20 USD od osoby( wycieczka fakultatywna). Lunch i zakwaterowanie w lodżach. Po południu wyprawa na foto safari. Przemierzanie ogromnej przestrzeni sawanny wypełnionej stadami gnu, żyraf i zebr. W lipcu i sierpniu miliony zwierząt wędrują z płaskowyżu Serengeti by na żyznych równinach nad rzeką Mara znaleźć soczystą trawę. Za nimi podążają drapieżniki.

Dzień 7 O świcie wyruszamy na bezkrwawe łowy nad rzekę Mara. Możliwość upolowania obiektywem aparatu fotograficznego Wielkiej Piątki albo Wielkiej Dziesiątki. Podglądanie polujących drapieżników. Feria barw zmieniającej się zależnie od pór dnia sawanny. Po drodze piknik w buszu. Dzień dla prawdziwych afrykańskich myśliwych. Kolacja w lodżach.
Dla chętnych ( wycieczka fakultatywna) możliwość przelotu balonem nad Maasai Mara i podziwiania cudów afrykańskiej natury z powietrza. Koszt ok. 450 USD od osoby. W programie wczesny poranny wyjazd. Godzinny lot balonem o wschodzie słońca. Śniadanie w buszu. Następnie transfer na spotkanie z resztą grupy.

Dzień 8 Po śniadaniu pożegnanie uczestników wyprawy z dziką Afryką czyli ostatnie safari. Powrót do Nairobi. Po drodze odwiedziny w domu Karen Blixen, na słynnej farmie należącej do autorki Pożegnania z Afryką. Czas wolny w stolicy Kenii - dla jednych podziwianie budowli centrum, dla innych zakupy. Ok. godz. 18 przejazd na dworzec kolejowy, przejazd skrzypiącym pociągiem, pamiętającym czasy angielskich ko-lonialistów, wagony sypialne 4-osobowe. Spotkanie z prawdziwą Kenią, bez taniego blichtru i retuszu.

Dzień 9 Kolejny punkt wyprawy to Mombasa. Przyjazd do Mombasy ok. godz. 10 rano, transfer do hotelu położonego nad Oceanem Indyjskim. Zasłużony wyprawy ekspedycje off road 4x4 imprezy firmowe safari afryka odpoczynek. W tym miejscu, rytm dnia wyznaczają przypływy i odpływy oceanu. Podczas odpływu spacery szeroką plażą wśród skał rafy koralowej, podczas przypływu kąpiele w oceanie.

Dzień 10 Ciąg dalszy plażowych uciech. Dla chętnych wycieczki fakultatywne:

1. Na wyspę Wasini. Koszt ok. 100 USD od osoby.

- Całodzienna wyprawa zaczyna się świtem. Przejazd do miejscowości Shimoni. Zwiedzanie grot, w których niegdyś przetrzymywano niewolników. Następnie rejs tradycyjnym suahilijskim dhow - żaglowcem do podwodnego parku narodowego. Możliwość podziwiania rafy koralowej z łodzi o szklanym dnie, pływania z maską i rurką albo nurkowania. Po tych wodnych atrakcjach płyniemy na wyspę Wasini. Tradycyjny suahilijski lunch. Po południu możliwość zwiedzenia wyspy i spotkań z jej mieszkańcami. Powrót do hotelu na kolację.

2. Zwiedzanie Mombasy ewentualnie zakończone kolacją na statku Tamarind Dhow. Suahilijska kuchnia, taneczne rytmy i nocny rejs wokół wyspy na której położona jest stolica kenijskiego wybrzeża.

Dzień 11 Wypoczynku ciąg dalszy, korzystanie z uciech plażowych, pływanie, bryzganie, taplanie stanie na jednej nodze, wystawianie ciała na zbawienne działanie promieni słonecznych… a wieczorem, czas na pożegnanie z Afryką.

Dzień 12 Wyjazd z hotelu na lotnisko w Mombasie. Wylot do Nairobi. Przerwa tranzytowa i wylot do Europy. Powrót do Warszawy. Zakończenie wyprawy off road.
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie