Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Norwegia - ekspedycja samochodami terenowymi 4x4:

Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę samochodami 4x4 do Norwegia. Niezwykłe pejzaże Norwegii od dawna przyciągają turystów. Wspaniałe fiordy ucinają się tu w poszarpaną linię brzegową. Nad zacisznymi dolinami wznoszą się góry.

Norwegia, która zajmuje północny zachód Skandynawii i niczym bastion chroni tę krainę przewyprawy norwegiad wodami Morza Północnego, należy do najbardziej malowniczych zakątków Europy. Kraj rozciąga się na niewiarygodnej długości 1752 km od południowego przylądka Lindesnes, przez koło podbiegunowe, po Przylądek Północny (Nordkapp). Samochody terenowe przewiozą nas w miejsca urokliwe i pełne zadziwiających kraiobrazów.

Norwegia - ekspedycja 4x4 - charakterystyka wyprawy:

Po przekroczeniu granicy kierujemy sie w stronę stolicy norwegi , miasta Oslo. Oslo jest pięknie położone nad brzegiem fiordu i pośród malowniczych, pokrytych lasami wzgórz. Główne atrakcje turystyczne to Karl Johan Gate, zamek Akershus Pałac Królewski. Warto zobaczyć kompleks Akar Brygge - nowoczesna dzielnica portowa wybudowana na miejscu dawnej stoczni. Na przeciwko wznoszą się dwie nowoczesne, charakterystyczne dla miasta wieże ratusza (Radhus). Po zachodniej stronie Eidsvolls plass wznosi się neoklasycystyczny gmach Teatru Narodowego (Nationaltheatret) zbudowany w 1899 roku. Szczególnie popularne miejsce w Oslo to park Frogner. Dzieje się tak za sprawą granitowych rzeźb Vigelanda przedstawiających 150 grup ludzkich, będących alegorią losu człowieka. NORWEGIA OFF ROAD SAMOCHODY TERENOWE IMPREZY FIRMOWE EKSPEDYCJE OFF ROAD 4X4

Przejeżdzając przez miejscowość Skien i Notodden odwiedzimy Rjukan. Jest to miejsce słynne z produkcji ciężkiej wody wykorzystywanej do bomb atomowych.
Samochody terenowe 4x4 zawiozą nas również do norweskiego Bergen. Miasto nazywane" bramą do fiordów", które niegdyś było stolicą Norwegii, dziś jest drugim co do wielkości norweskim miastem. Uczestnicy naszej wyprawy off road 4x4 będą mieli możliwość zwiedzania imponującej fortecy Bergenhus z XII-XIII w. Znajduje się tu również Katedra św. Olafa pochodząca z XIII-XVI w., Kościół NM Panny z XII-XIII w. "Gamle Bergen" czyli Stare Miasto Bergen to zespół cennej XVIII i XIX-wiecznej drewnianej architektury.

Wyprawa 4x4 to również Aurland i prowadząca do niego Drogą Śnieżną (Snovegen). Można zamiast niej przejechać najdłuższym na świecie tunelem - długości 24,5 km. W trakcje przemirzania samochodami terenowymi 4x4 Drogi Śnieżnej przed Aurland znajduje się piękny punkt widokowy Stegastein na Aurlandsfjord.

Kolejny etap naszej wyprawy off road 4x4 to droga w kierunku Borgund. Nasi offroad ' owcy zobaczyć mogą kościół klepkowy - stavkirke. Kościółek jest przepiękny, otoczony cmentarzem. Kościół ten wzniesiono krótko przed rokiem 1150 i poświęcono Świętemu Andrzejowi. Jest to jeden z najlepiej zachowanych kościołów i nie był nigdy przebudowywany ani rozbudowywany od momentu wzniesienia.

 Samochody terenowe zawiozą nas również do miejscowości w rejonie Song of Fjordane - Lærdal. Miejscowość ta jest nazywana „żywym skansenem Norwegii”, gdzie znajduje się Muzeum Łosia.
 
Droga w kierunku Lom, prowadzi przez Jotunheimen National Park. Temperatura tutaj jest niższa, a krajobraz górzysty, pełen śniegu i z jeziorem pod lodem.
Miasto Lom / Leon leży w dolinie i jest otoczone górami. Zatrzymamy się tutaj, aby obejrzeć stavkirke. Ten kościółek pochodzi z XIII wieku i jest jednym z największych tego rodzaju obiektów w Norwegii. Region Lom należy do Parku Narodowego Jostedalsbreen znanego z malowniczych jęzorów lodowych, podobno jednych z największych w Europie.
Droga w kierunku Stryn , którą wybraliśmy, jest bardzo kręta, nazywana Gamle Strynefellsvegen, jest tylko okresowo otwierana. Dla naszych offroad 'owców będzie możliwość zatrzymania się przy wodospadzie Videfossen.

Kolejny etap naszej wyprawy terenowej off road 4x4 to rejs promem z Hellestyltu do Geiranger. Widoki podczas rejsu robią wrażenie. Uwagę szczególnie przyciągają wodospady - Siedem Sióstr, Welon Panny Młodej, Oświadczyny, Pijak - wpadające do szmaragdowo zielonej wody fiordu.

Samochody terenowe przewiozą nas do miejscowości Geiranger. Jest ona usytuowana na dnie jednego z najgłębszych fiordów Norwegii.

Ekspedycja 4x4 prowadzi do góry Dalsnibba położonej około 7 km za miejscowością Geiranger. Jest to prawdziwe lekcja jazdy, ponieważ szczyt ma 1500m wysokości, a droga jest miejscami bardzo wąska, kręta i niebezpieczna. Widoki na szczycie rekompensują wszystkie trudy podróży samochodami terenowymi 4x4. Będziemy mieli przyjemność podziwiania zaśniżonych szczytów górskich, dolin i gigantycznych fiordów. W miarę możliwości wyruszymy również na wędrówkę do wodospadu Storseterfossen.

Droga naszej ekspedycji 4x4 wiodła przez Trollstigen - Drabinę Trolli położoną na południe od Andalsnes w gminie Rauma.
Trollstigen jest jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii. Szlak składa się z dużej ilości serpentyn zakręcających pod kątem 180 stopni i poprowadzonych po zboczach fiordów. Droga obfituje w niesamowite widoki zaśnieżonych szczytów górskich, wodospadów ,ogromnych dolin i zlokalizowanych co pewną odległość tarasów widokowych skąd można podziwiać niesamowitą naturę tego miejsca. Składa się ona z 18 tarasów, znajduje się tu również jedyny na świecie znak ostrzegający przed trollami oraz kamienny most nad wodospadem. Ekspedycja 4x4 do tego miejsca to niepowtarzalne przeżycie...

Wyprawa samochodami terenowymi 4x4 do Norwegia to również przejazd do Røros. Jest to byłe miasteczko górnicze, które w 1980 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W latach 1644 do 1972 r. było ono centrum wydobycia miedzi. Godne polecenia są szczególnie dwie główne ulice Starego Miasta - Kjerkgata z koścołem luterańskim i Bergmannsgata.

Za kościołem na górce położony jest cmentarz. Tuż przy rzece znajduje się drewniany budynek muzeum zrekonstruowany w 1988 r. oraz tzw. Malmplassen - duża otwarta przestrzeń służąca niegdyś do wyładowywania złoża i ważenia go na wielkiej drewnianej wadze. Po drugiej stronie rzeki Hyttelvy warto wdrapać się na hałdy rud miedzi (slegghaugan), z których są ładne widoki na całe miasto. Szczególnie miłe wrażenie robią zabytkowe drewniane domki, niektóre z dachami pokrytymi trawą. Były to domy górników. Norwegia czeka na ciebie z mnóstwem atrakcji....

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania - uzależniona jest od preferencji Klientów - może ulec zmianie.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów off road. Podczas szkolenia off road zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje pozwalające na bezpieczne i przyjemne uczestnictwo w naszych imprezach off road.

W naszej ofercie znajduje się również wypożyczalnia samochodów terenowych. Posiadamy pojazdy typu: Land Rover Defender, testowane podczas afrykańskego safari, co daje gwarancje niezawodnościi pewnej satysfakcji. Korzystając z naszych samochodów terenowych 4x4 gwarantujemy okazyjną cenę, która śmiało może konkurować z ofertą innych firm.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty : wyprawy terenowe, ekspedycje offroad 4x4, safari, imprezy firmowe, incentive travel i team building ...
Ekipa imprezy4x4 zaprasza na wyprawy off road

imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie