" />
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Norwegia Nordkapp wyprawa motocyklowa do Norwegii
Termin: 2012.06.22 - 2011.07.05
Kraj: Norwegia
Kategoria: quady, samochody terenowe
Cena: 11000,00 PLN
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

Wyprawa motocyklowa Norwegia. Poznaj Skandynawię motorem!

Termin: 22.06-07.07.2012

MIn. liczba Uczestników: 6

W wyprawie mogą wziąć udział motocykle każdego typu.
W cenie ubezpieczenie, załatwiamy promy, noclegi, przygotowujemy trase...

Proponowana trasa:

Droga atlantycka - 8 mostów łączy wysepki, tworząc 8 kilometrową drogę, która daje wrażenie jazdy przez otwarty ocean. Każda z wysepek, położonych na trasie to wspaniałe miejsce dla wędkarzy, czasem widywane są tu foki a nawet wieloryby.

Bergen – drugie co do wielkości miasto Norwegii, nazywane bramą fiordów, wpisane na listę UNESCO. Wizyta w Bergen to okazja m.in. do zobaczenia targu rybnego, wizyty w oceanarium, wyprawy na szczyt Fløyen (jeden z siedmiu górujących nad Bergen) i podziwianie malowniczej panoramy.

Laerdal słynie z najdłuższego tunelu drogowego świata – 24,5 km, nad którym znajdują się góry wysokie na 1800 m.

Sognefjord to najdłuższy fiord Norwegii, drugi co do wielkości na świecie – jego długość waha się w zależności od źródeł od 180 do 230 km. Jedna z jego odnóg - Naeroyfjord znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sognefjord oferuje piękne widoki na krainę fiordów i lodowców, w okolicach znajdują się także malownicze wodospady.  

Droga Trolli jest pełna serpentyn, otaczają ją wysokie góry. Trollstigen tworzy 11 serpentyn, 2 zakręty o kącie 90 stopni, a różnica wysokości wynosi ok 850 m. W połowie drogi znajduje się most przerzucony nad wodospadem Stigfossen.

Trondheim słynie z katedry Nidaros, która jest narodowym sanktuarium Norwegii. Miłośnikom sportów zimowych Trondheim kojarzy się ze skocznią narciarską, której niepobity wciąż rekord należy do Adama Małysza.

Lotofy to archipelag wysp Oceanu Arktycznego. Niesamowite, wysokie, poszarpane szczyty to kwintesencja norweskiego krajobrazu. Góry wyrastają wprost z morza – są to zarówno surowe szczyty, jak i pokryte zieloną, soczystą trawą wzniesienia. Dzięki położeniu za kołem polarnym można oglądać niezwykłe zjawisko - słońce w środku nocy. Wyjątkowy klimat i malownicze krajobrazy sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe.

Przylądek Północny (Nordkapp) - skalisty przylądek, z którego roztacza się niezapomniany widok na Ocean Arktyczny. Raj dla ornitologów – kolonie wielu rzadko spotykanych ptaków morskich. Na długo w pamięci pozostanie Północne Słońce, które na przełomie czerwca i lipca nie zachodzi.

Przewidywany dystans: ok 6000 km

Orientacyjne ceny:

hyte (domek) ok 300-400 nok doba 2-4 osobowa
namiot 2 osobowy ok 150 nok doba
kwatery prywatne 250-350 nok dwójka

Prom Polska - Norwegia ok 600 zł

Ceny paliw - PB 95 12,10nok PB 98 12,50 nok

imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie