Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się

WYPRAWY 4X4 ALBANIA - WYPRAWY SAMOCHODAMI TERENOWYMI  ALBANIA OFFROAD - ALBANIA TERENOWE - RAFTING - SAMOCHODY TERENOWE ALBANIA OFF ROAD

 

Albania wyprawy do kraju orłów ...

Wyprawy samochodami terenowymi 4x4 do Albanii to wspaniały pomysł na niecodzienne wakacje. Albania przyciąga turystów wspaniałą linią brzegową . Ogromna jej część leży nad samym Morzem Śródziemnym dzikie i ciekawe plaże są idealnym miejscem na spokojny odpoczynek w tym śródziemnomorskim klimacie. W języku albańskim nazwa tego kraju oznacza "Orzeł" i pochodzi od orłów krążących niegdyś majestatycznie nad jeziorami i górami Albanii.

Albania jest w 75% krajem górzystym i jedynie niewielki procent kraju zajmują niziny położone nad Morzem Adriatyckim oraz doliny większych rzek takich jak: Drin, Seman lub Vjosa. Pozostała część kraju stanowią wyżyny oraz góry w paśmie Góry Dynarskie z takimi pasmami jak Góry Północnoalbańskie, Skanderbega i Mal Valamares.
Te walory przyrodnicze należą do najbardziej pożądanych przez miłośników off road' u . Ekspedycje i wyprawy off road 4x4 w Albania będą należeć do niezapomnianyc. Zapraszamy na wyprawy off road 4x4 zarówno osoby indywidualne jaki i firmy. Imprezy firmowe, imprezy integracyjne, imprezy motywacyjne, team building oraz incentive travel...Albania przyciąga podróżników w szerokim znaczeniu tego słowa...

  Albania – aktywne formy spedzana czasu:ALBANIA WYPRAWY 4X4
  * wspinaczka górska
  * kajaki
  * rafting
  * off road
  * paintball
  * quady
  * narciarstwo
  * trekking
  * sporty wodne

 


Albania – informacje praktyczne:

Stolica: Tirana
Wyznania: muzułmanie (ok. 70%), prawosławni (ok. 20%), katolicy (ok. 10%)
Język urzędowy: albański
Ustrój polityczny: Republika konstytucyjna (wielopartyjna) z jednoizbowym parlamentem; prezydent wybierany przez parlament
Waluta: 1 lek = 100 qindarek  1 USD = ok. 100, LK
Klimat: śródziemnomorski, we wschodniej części kraju kontynentalny
Średnia temperatura powietrza w stolicy kraju wynosi: w styczniu 7°C, w lipcu 25°C
Czas: środkowoeuropejski
Numer kierunkowy: 00355
Skróty i oznaczenia:
- domena internetowa: al
- kod ISO: ALB (008)
- oznaczenia samochodów: AL
- kod waluty: ALL

Albania wyprawy - miejsca do zwiedzania:

Saranda Butrint - samochody terenowe
Uważana za najpiękniejsze miejsce na albańskiej riwierze. W miejscowości Butrint można zwiedzić ruiny starożytnego miasta. Są to ruiny miasta grecko- bizantyjskiego które wpisane są na listę UNESCO; Wyróżnia się amfiteatr i przylegającą do niego świątynię Eskulapa. Równie imponujące jak amfiteatr są ruiny chrześcijańskiej bazyliki. Nasze wyprawy również odwiedzać będą ten region

Tirana Albania off road :
Tirana – stolica Albania  rozłożona jest u stóp góry Dajki, z której w pogodny dzień roztacza się piękna panorama. Najpiękniejsze miejsca miasta to Plac Skanderberga wyznaczającego centrum 800-tysięcznego miasta. Na tym samym placu przyciąga uwagę ustawiony na wysokim cokole pomnik bohatera narodowego mający w tle meczet Ethem Beya, opodal znajduje się  pałac ostatniego króla Albanii Ahmeda beg Zoga. W Wielkim Parku zobaczyć można nowoczesną cerkiew a jeśli ciekawi kogoś historia tego kraju warto wstąpić do Narodowego Muzeum Historycznego, Muzeum Sztuki oraz Muzeum Archeologiczne. Można wybrać się także na cmentarz bohaterów II wojny światowej, z pomnikiem Matki Albanii.

Albania - Kruja :
Jest dla Albańczyków tym, czym Kraków dla Polaków. W Krui, malowniczo położonej na zboczu górskiego masywu, czekają ruiny starej warowni i zbudowane na jej terenie w średniowiecznym stylu muzeum Sknderbega- jedynego niekwestionowanego bohatera narodowego Albanii, przywódcy walk przeciwko Turkom Osmańskim w XV w.

Gjirokastra – Albania :
Uważane za albańskie miasto – muzeum. Znajdują się tu kamienne domy Starego Miasta.  Z murów twierdzy, w której zgromadzono imponującą kolekcję XX-wiecznych armat, otwiera się wspaniały widok na szeroką dolinę, którą prowadzi odwieczny szlak na południe- do Grecji. Strome uliczki Starego Miasta wypełnione są sklepikami, które zgodnie ze starym zwyczajem o godzinie 13, w porze sjesty, zamykane są na głucho.

Berat w Albanii:
Miasto Tysiąca Okien . U stóp wzgórza rozsiadła się stara dzielnica z labiryntem ocienionych winoroślą uliczek i dziesiątkami domów krytych czerwoną dachówką. Szczyt wzgórza zajmuje rozległa twierdza. . Nad miastem góruje cytadela skąd rozciąga się piękny widok na miasto Atrakcją cytadeli są małe kościółki z poczerniałymi freskami we wnętrzach. W jednym z nich urządzono muzeum ikon, które wyszły ze szkoły słynnego mistrza Onufrego. W miasteczku są również 3 zabytkowe meczety oraz muzeum etnograficzne.

Durris wyprawy
Port w Albanii , jeden z największych w kraju. Największym zabytkiem miasta jest rzymski amfiteatr z wystawą w podziemiach.

Apollonia - Albania samochody terenowe
To miejscowość dla miłośników sztuki. W tym mieście zachowany jest grecki teatr i panteon z VI wieku p.n.e. W niedalekiej odległości znajduje się klasztor z ciekawym wnętrzem i freskami.

Skhoder – wyprawy 4x4 w Albanii
Skhoder to jedno z największych miast w Albanii. Znajduje się tam twierdza Rozafat, meczet ołowiany z XVIII w., miejsca do kąpieli nad Jeziorem Shkoderskim. Osiem kilometrów od miasta most turecki Ura e Mesit (najlepiej zachowany most kamienny w Albanii).

 

Albania - ekspedycja offroad 4x4 2011 - kraj orłów...

Wyprawa terenowa off road 4x4 do Albanii to niezapomniana przygoda pośród wspaniałych, nieodkrytych gór, przepięknych plaż i szczególnej tradycji i kulturze. Albania to kraj leżący nad Morzem Adriatyckim. W języku albańskim nazwa tego kraju oznacza "Orzeł" i pochodzi od orłów krążących niegdyś majestatycznie nad jeziorami i górami Albanii. Albania jest w 75% krajem górzystym i jedynie niewielki procent kraju zajmują niziny położone nad Morzem Adriatyckim oraz doliny większych rzek takich jak: Drin, Seman lub Vjosa. Pozostała część kraju stanowią wyżyny oraz góry w paśmie Góry Dynarskie z takimi pasmami jak Góry Północnoalbańskie, Skanderbega i Mal Valamares.

Albania - ekspedycja offroad 4x4 - charakterystyka wyprawy samochodami terenowymi :

Do Albanii przejeżdżamy  przez Sarajewo i Czarnogórę. Samochody terenowe przewiozą nas do serca gór Bjeshkët e Namuna, Alp Północnoalbańskich, inaczej zwanych Prokletijami – Górami Przeklętymi.
Góry Północnoalbańskie są jednymi z najdzikszych w Europie. Znajdują się na granicy Albanii i Czarnogóry (od tej strony nazywane są Prokletije - Góry Przeklęte). W najwyższych partiach występują liczne formy polodowcowe. Dobrze rozwinięte są też zjawiska krasowe - mimo sporych opadów (ok. 1500 mm rocznie) region cechuje się ubóstwem wody. Klimat i roślinność śródziemnomorska. Obszar jest słabo zaludniony.

Krętą drogą docieramy do „balkonu Envera”, skąd roztacza się widok na Jezioro Szkoderskie.wyprawy samochody terenowe off road imprezy firmowe team building 4x4 4wd
Jezioro Szkoderskie to nie tylko największe jezioro na Bałkanach, ale jedno z bardzo rzadkich słodkowodnych bagien i ostatni bastion pelikanów w Europie. Z balkonu Envera nasi off road ' owcy mogą podziwiać pasmo czarnogórskiej Rumiji i  pasmo gór Kastrat.

W następnej kolejności przemierzamy drogi i bezdroża w kierunku morza Adriatyckiego.
Wyprawa offroad 4x4 obejmuje przejazd przez Park Narodowy Theth. Początkowo przejeżdżamy droga asfaltową, a następnie samochody 4x4  zmagają się z szutrówką. Przejeżdżać będziemy również przez przełęcz Thërthorës. Z przełęczy roztacza się widok na przepiękne szczyty masywu Ranksë i Shalë. Droga do Theth jest trudna i kręta, ale trudy podróży wynagradzają naszym offroad 'owcom przepiękne widoki na przełęcze. Sama wioska jest położona pośród szczytów pnących się ponad 1000m i wyżej. Będzie szansa na wypicie albańskiej rakiji i odpoczynek przed kolejnym trudnym odcinkiem naszego off road 'u.

Aby dotrzeć do planowanego obozowiska na plaży pod Velipojem czeka nas nie lada wyczyn! Droga jest pełna skalnych progów, kolein, kamieni, musimy pokonać niezliczoną ilości serpentyn, by dostać się do upragnionego obozowiska.
W całej swojej zachodniej części Albania jest obmywana morzem Adriatyckim i Jońskim, stykają się one w Zatoce Vlora. Długości wybrzeża wynosi 340 km. Plaże są piaszczyste i kamieniste. My zatrzymamy się na plaży piaszczystej od Velipoje do m.in. okręgu Shkoder .
W niedalekiej odległości od miasta Szkoder na wysokim wzgórzu odwiedzimy ruiny zamku – Twierdza Rozafa – najsłynniejszy zabytek miasta.
Szkodra jest położona nad rzeką Buna i Jeziorem Szkoderskim. Największy ośrodek gospodarczy i kulturalny w północnej części Albanii.
Do zabytków miasta należą muzea i teatry (m.in. dom-muzeum poety Migjeni i muzeum historyczne), biblioteka publiczna (od 1935), ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafat, kościół Najświętszej Marii Panny (z drugiej połowy XV wieku), meczet (z drugiej połowy XVIII wieku) i katedra (z XIX wieku), zabytkowe domy.
Samochody terenowe 4x4 zawiozą nas teraz do miejscowości albańskiej miejscowości Kukës . Miasto położone u zbiegu Czarnego i Białego Drinu,
Kukës leży w dolinie u podnóża wysokich, oślepiających białym gipsem i marmurem gór Korabi. Najwyższy szczyt miasta to Gjallica (2468 m n.p.m.). W mieście i okolicach znajduje się wiele kopalni chromu i miedzi.
Dla chętnych uczestników off road 4x4 - Albania  proponujemy coś w rodzaju wycieczki fakultatywne, a mianowicie wypad samochodami terenowymi 4x4 do kosowskiego miasta Prizren. Miejscowość nazywana „Miasto Muzeów” należy do jednych z najstarszych miast Europy i uznawany za  jedno z najpiękniejszych miast Kosowa.  Prizren jest położone na brzegu rzeki i góry Bystrzyca Sharp. Oferuje on ciekawą architekturę orientalny charakter. Znajduje się tu katedra Naszej Pani z Ljeviš.

W planach naszej wyprawy 4x4 off road – Albania jest również ekspedycja Parku Narodowego Gór Lurë.  Jest to masyw górski, wzdłuż którego znajduje się kilkanaście polodowcowych  jezior. Nasi offroad – owcy mają możliwość zwiedzania historycznej dla Albanii Doliny Mati.

Samochodami terenowymi dojedziemy do Kurbnesh i rejonu Mirditë, ojczyzny gjakamarrji (krwawej zemsty).
Końcowy etap naszej wyprawy 4x4 offroaf – Albania – to miasto Burell.
Miasto nazywane jest kraina królów, ponieważ urodził się tam m.in. Skanderbeg i  Ahmet Zogu, król Albanii. Najważniejszą atrakcją miasta jest Muzeum Historyczne  Mati.W pobliżu miasta można oglądać  Zall Gjocaj Park Narodowy, Jezioro Ulza i wąwóz  Shkopeti.
W trakcie pobytu w albańskim Burell można spokojne zrobić zakupy, spróbować lokalnych specjałów i odpocząć w albańskiej atmosferze.

Samochody terenowe 4x4 zawiozą nas również do zamku  Kruji. Miejscowość to takie albańskie Gniezno, pierwsza, historyczna stolica Albanii. Tu, w Białym Zamku znajduje się piękne Muzeum Skanderbega, bohatera narodowego, dzięki któremu zakończyło się panowanie tureckie w tej części Bałkan.

Pod koniec przygody z Albanią proponujemy odwiedzenie miasta Lezha.
Miasto było także jednym z pierwszych miast (obok Kruji), które zdobył Skanderbeg walcząc z Osmanami o niepodległość Albanii. Skanderbeg został też tutaj pochowany, jednak Turcy zdobywszy ponownie Albanię otworzyli jego grób i wzięli sobie jego kości jako pamiątki oraz talizmany na szczęście

Ekspedycja terenowa offroad 4x4 kończy swoja przygodę z Albanią ponownie na granicy z Czarnogórą.

Wymagania: auto terenowe  z oponami MT lub AT o głębokim bierzniku, CB radio, zapas paliwa. Samochód terenowy powiniem być  wyposażony równiez w line holowniczą.Niezbędny jest również wyposażenie biwakowe oraz sprzęt kuchenny

ZAPRASZAMY DO WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW TERENOWYCH.

imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie