Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Litwa samochody terenowe - wyprawa off road
 
Litwa to kraj zielonych pagórków, łagodnych wzniesień i równin, strumyków i jezior. Niemen, najdłuższa rzeka Litwy, zbiera wody wielu rzek, odprowadzając je do Morza Bałtyckiego, nad którym znajduje się słynne wybrzeże jantarowe Litwy. Nasza wyprawa off road 4x4 to przygoda, w której zapoznasz się z wspaniałą przyrodą i niezmiernie malowniczymi krajobrazami Litwy, a także zwiedzisz naokazalsze zabytki kraju. 
litwa samochody terenowe wyprawy 4x4
Ekspedycja off road 4x4 Litwa 2009 - Charakterystyka wyprawy:

Nasza wyprawa off road 4x4 Litwa 2009 rozpoczyna się po przejściu granicy polsko litewskiej.
Samochody terenowe przewiozą nas poprzez szutrowe drogi w otoczeniu wspaniałych  krajobrazów do Druskiennik. Jest to znany kurort uzdrowiskowy na Litwie przyciągających turystów spragnionych odnowy biologicznej.
Nasi off road 'owcy będą mieli możliwość zwiedzania przecudownie położonego na wysokim brzegu Niemna miasta otoczonego lasami i łagodnymi pagórkami.
Głównie atrakcje turystyczne to neogotycki Kościół p.w. Marii Szkaplerzowej, Cerkiew Prawosławna z 1865 r., a także Park Zdrojowy.

wyprawa wyprawy ekspedycje ekspedycja off road 4x4 4wd eventPo uzdrowiskowym pobycie w Druskiennikach kierujemy się do Gruto Parkas.
Na sporym terenie zebrano tu pomniki z poprzedniej epoki, które teraz popadły w niełaskę.
W parku przeważają posągi przedstawiające Lenina, ale nie brak też wizerunków lokalnych, litewskich notabli.
 
Wyprawa off road 4x4 to również przejazd poprzez malownicze tereny wokół jeziora Glebam, które znajduje się w okolicy miasta Varena. Jest to teren, który charakteryzuje przeważnie pokrycie leśne i pofalowana rzeźba terenu.

Samochodami terenowymi przemierzymy również teren Puszczy Rudnickiej.
Kraina o niezwykłej urodzie, wspaniałych krajobrazach, ciekawych zabytkach, osobliwościach przyrodniczych. Malownicze jeziora, rozległe masywy leśne, liczne strumienie i kapryśna rzeka Mereczanka, tak można scharakteryzować wyprawy  off road po tym obszarze. W XV – XVII w. puszcza była rezerwatem polowań królewskich, gdzie Kazimierz Jagiellończyk wybudował pałac myśliwski. W nim podczas wielodniowych polowań Barbara Radziwiłłówna odwiedzała Zygmunta Augusta. To przez Rudniki, miejscowość położoną na skraju Puszczy Rudnickiej, ciagnął kondukt żałobny wiozący szczątki królowej Barbary Rzadziwiłłównej.
Puszcza Rudnicka to olbrzymi kompleks biotopów będący niewątpliwie jednym z najwartościowszych terenów w rejonie. W okolicy Zygmunciszek na wysokości 30 m wznoszą się wydmy kontynentalne. Otwarte, piaszczyste pustkowie zostało ukształtowane przez zrzucane na dawny poligon bomby oraz ciągłe pożary. Powstał w ten sposób unikalny piaszczysty twór.

W Puszczy Rudnickiej są trzy jeziora. Jezioro Kiernowskie (pow. 81 ha) ze wszystkich stron otaczają bagna. W przeważającej części są to bagna nizinne, porośnięte czarną olchą i niskopiennym sośniakiem. Znajdujące się niedaleko poligonu jezioro Szulnia (pow. 1,5 ha) również otaczają bagna. Jest to typowo wyżynnobagienne jezioro dystroficznego typu. Na południowym wschodzie puszczy, na bagnach otoczonych przez kontynentalne wydmy, leży jezioro Gulbińskie.

Wyprawa off road kieruje się do miejscowości Ejszyszki.
Ejszyszki – miasteczko wielonarodościowe, gdzie od wieków żyli Polacy, Litwini, Rosjanie, Białorusini, Cyganie, Żydzi. Bogactwo kultur i religii potwierdza fakt istnienia w swoim czasie w Ejszyszkach dwóch kościołów trzech synagog i cerkwi prawosławnej.
W Hornostaiszkach znajduje się pałac należący niegdyś do majątku Sekluckich.

Podróżując po obszarze Puszczy Rudnickiej docieramy do centrum regionu – Soleczniki.
Naszi off road 'owcy Litwa 2009 będą mieli możliwość zwiedzania tego tajemniczego, historycznego miasta. Proponujemy podziwianie Pałacyku Wagnerów. Jest bardzo prawdopodobne, iż właśnie na solecznickim cmentarzu kościelnym 2 listopada 1821 roku Adam Mickiewicz oglądał obrzęd Dziadów.

Godnym uwagi do off roadu  jest Dziewieniski Historyczny Park Regionalny zajmujący 10876 ha powierzchni gminy dziewieniskiej i poszkońskiej.
Znajduje się tu wiele interensujących pamiątek przyrodniczych i architektonicznych, wśród nich dąb grygiski, którego wiek szacuje się na 400 – 450 lat; mitologiczne kamienie; kurhany; góry zamkowe.

Osobliwością Parku są tzw. wsie uliczne (inaczej zagonowe, kiedy to budynki są umieszczane po jednej stronie ulicy), powstałe w okresie reformy włokowej XVI wieku.

Same Dziewieniszki – to typowe pod względem rozlokowania miasteczko charakterystyczne miejscowościom Litwy Wschodniej i sąsiedniej Białorusi. Podstawowym elementem Dziewieniszek jest plac jednoczący miasteczko z Wilnem, Oszmianą, Trobami (Sobotnikami), Gieranionami i Solecznikami. Ważnym zabytkiem historycznym jest tutaj kościół pw. Najświętszej Marii Panny Różańcowej z 1783 roku oraz 21 – metrowa dzwonnica kościelna wybudowana w roku 1903. Na uwagę zasługuje też znajdująca się przy drodze na Sobotniki kaplica z rzeźbą Jezusa Ukrzyżowanego, przez miejscowych zwana „szwedzką kaplicą”.

Po przemierzeniu samochodami terenowymi wspaniałych terenów  regionu soleckiego nasza wyprawa off road 4x4  Litwa 2009 kieruje się w stronę Wilna. Po drodze samochody terenowe 4x4  przewiozą nas do miejscowości Rudaminie. Zobaczymy tutaj grodzisko, które jest jednym z 
 z najbardziej znanych pomników Jaćwingów, żyjących w Užnemunė (Zaniemeńszczyzna). Gród został wzniesiony na brzegu dawnego jeziora, na szczycie osobnego, wysokiego oraz masywnego wzgórza. Wzgórze to zajmuje 2 ha, a jego wysokość sięga nawet 195 m n.p.m. Wzgórze okalają podmokłe łąki i bagna.

W Wilnie czeka na uczestników off road czeka moc atrakcji do zwiedzania, m.in.
Ostra Brama, Cmentarz na Rossie, Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół św. Ducha z obrazem Jezusa Miłosiernego, Uniwersytet Wileński, Katedra, Góra Trzech Krzyży, Kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, Muzeum Adama Mickiewicza, Cerkiew św. Ducha, Kościół św. Teresy.
Kolejny etap naszej wyprawy to zwiedzanie malowniczo położonego wśród jezior miasta Troki. Proponujemy zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich

Poprzez szutrowe drogi i małe litewskie miejscowości dostaniemy się do miasta Kowno, u zbiegu Niemna i Neris.
Miasto oferuje wiele atrakcji m.in. zwiedzanie Starego Miasta, ruin zamku kowieńskiego, ratusza, Katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna, spacer po Alei Wolności.

Wyprawa off road 4x4 Litwa 2009 kieruje się w stronę polskiej granicy.
Po drodze samochodami terenowymi przejedziemy poprzez miejscowość Godlewo z zabytkowym kościołem pod wezwaniem św. Trójcy.
Samochody terenowe przewiozą nas również do miejscowości Mariampol. Nasi off road ' owcy przemierzając ulice miasta podziwiać mogą pomniki poświęcone  znanym mężom stanu, działaczom społecznym i kulturalnym. Mieszkańcy i goście miasta zachwyca bogactwo i piękno parków miejskich (Park Witolda Wielkiego, Park Poezji, Park Poszeszupia (w dolnie Szeszupy) oraz Park Zalewu Mariampolskiego). W okolicach miasta i na terenie powiatu znajduje się kilka wzgórz zamkowych i wiele innych historycznych miejsc, a Wisztyniecki Park Regionalny jest popularnym miejscem wypoczyku.
Wyprawa off road 4x4 Litwa 2009 dobiega końcowi.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania - uzależniona jest od preferencji Klientów - może ulec zmianie.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów off road. Podczas szkolenia  offroad zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje pozwalające na bezpieczne i przyjemne uczestnictwo w naszych imprezach off road.
W naszej ofercie znajduje się również wypożyczalnia samochodów terenowych. Posiadamy pojazdy typu: Land Rover Defender, testowane podczas afrykańskego safari, co daje gwarancje niezawodnościi pewnej satysfakcji. Korzystając z naszych samochodów terenowych 4x4 gwarantujemy okazyjną cenę, która śmiało może konkurować z ofertą innych firm.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty : wyprawy terenowe, ekspedycje offroad 4x4, safari, imprezy firmowe i integracyjne ...
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie