Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Słowenia - wyprawy off road 4wd

Słowenia to niewielki kraj, który właściwie trudno odnaleźć, przyglądając się mapie Europy. Leży w Europie Południowo-Wschodniej. Powiedzenie "małe jest piekne" doskonale pasuje do byłej republiki Jugosławii dziś niepodległego państwa graniczącego z Włochami, Austrią, Węgrami i Chorwacją.
Słowenia, choć niewielka ma do zaoferowania tak wiele atrakcji, że śmiało może pod tym względem konkurować z krajami nawet kilka razy większymi.
slowenia wyprawy samochody terenowe
Naprawdę jest tu co oglądać. Od weneckich miast portowych na wybrzeżu, scen operowych i sal koncertowych Lublany i farm w węgierskim stylu w Prekmurju, po podziemny majestat jaskiń kocjańskich, ukryte wysoko w górach bazy partyzantów z czasów II wojny światowej i dramatyczną, wręcz filmową scenerię Alp Julijskich. Różnorodność i zmienność to cechy charakteryzujące krajobraz tego kraju, którego największym atutem są wspaniałe plenery. Samochody terenowe 4x4 to doskonały pomysł przemierzania tego fascynującego kraju.

Ekspedycja off road - Słowenia - Charakterystyka wyprawy:

Naszą wyprawę off road 4x4 rozpoczynamy w przygranicznej Ljubej ( Loipass ). Samochody terenowe przewiozą uczestników wyprawy do Bledem.
Jest to bardzo popularna miejscowość ze względu na występujące tu szmaragdowozielone jezioro, wspaniałe krajobrazy na Alpy Julijskie. Zobaczymy tu również malowniczy kościółek na wyspie, a także będzie możliwości zwiedzania średniowiecznego zamku spektakularnie umiejscowionego na stromej skale.

Dzisiejszy dzień spędzimy na zwiedzaniu miejscowości oraz przemierzanie tras wokół jeziora Bohnij. Odwiedzimy również wodospad Savica. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na Słowenii. Wodospad daje początek najdłuższej rzece Słowenii, ma około 60 metrów wysokości.słowenia off road wyprawy samochodami terenowymi ekspedycje terenowe 4x4 off road

Samochodami terenowymi 4x4 dojedziemy również na Soriska Planinę, a stąd przemieszczamy się na Lajnar Slatnik i Mozic.

Wyprawa off road 4x4 odwiedzi również nizinnie położoną miejscowość Zali Log.
Kolejny etap naszej wyprawy off road 4x4 jest przejazd w kierunku Skofia Loka. Jest to jedna z najstarszych osad w Słowenia, której starówka posiada status zabytku kultury. Nad miastem na zielonym wzgórzu góruje malowniczy zamek.

Celem naszej wyprawy offroad 4wd Słowenia 2009 jest także zwiedzanie stolicy Słowenii - Lubljany. Miasto jest usiane licznymi zabytkami m.in.: katedra św. Mikołaja, ratusz i smoczy most.
Pomiędzy przepięknymi barokowymi kościołami, pałacami i oryginalnymi mostami zielenią się parki i skwery. Zachodnią granicę stanowi rozległy park Tivoli i rysujące się za nim wzgórza, a obsadzone wierzbami deptaki ciągną się wzdłuż rzeki Lublanicy.

Po zwiedzaniu Lubljany, samochody terenowe przewiozą nas do miejscowości Gorenja Vas. Będzie możliwość eksploracji alpejskich bunkrów Rupnikowej Liniji
Zatrzymamy się również w Hlavce Nivlje gdzie są podziemne korytarze i wiele obiektów. W miejscowości Hlavče Njive zwiedzimy kilka obiektów i wchodzimy do sytemu podziemnego.

 Samochodami terenowymi 4x4dojedziemy przez miejscowość Zir , a następnie wjeżdżamy na Zirovski Vrh, gdzie również można zobaczyć grupę warowną. Uczestnicy naszej wyprawy offroad będą mieli możliwośc wjazdu na Goli Vrh.

Ciekawym celem turystycznym na Słowenii jest Idrija.
Miasteczko położone w kotlnie u zbiegu rzek, otoczone wzgórzami Idriji i Cerkna. Słynie z pierożków , koronek  i kopalni rtęci. Miejscami atrakcyjnymi turystycznie są: Muzeum Miejskie, znajdujące się w zamku Gewerkeneg, sztolnia Antoniego ratusz miejski, Szkoła Koronkarstwa, górnicze domy oraz Kamšt, czyli drewniane koło wodne służące do wypompowywania wody z kopalń.
Uczestnicy off road 4x4 mogą przemierzyć trasę wokół jeziorka Divhne, niezmiernie malowniczego, turkusowego zbiornika wodnego położonego u stóp wzgórza.

Kolejny etap wyprawy off road 4x4 – Słowenia to dolina rzeki Rak.
Jest to spaniały wąwóz krasowy - powstała w wyniku zawaleniu się stropu podziemnego rowu. Dzięki temu na odcinku 6 km - zwanym Rakov Škocjan - możemy dziś podziwiać najrozmaitsze zjawiska krasowe. Fragmenty potężnego kamiennego stropu zachowały się w postaci naturalnych mostów skalnych, z których Mały Most jest raczej niezwykłą kamienną kładką, natomiast Wielki Most jest rzeczywiście wielki. Prowadzi po nim lokalna droga, po której można bez obaw przejechać samochodem.
Rzeka Rak rozpoczyna swój bieg wypływając na powierzchnię ziemi w jaskiniach Zelških. Następnie kilkakrotnie ginie pod ziemią w skalnych tunelach.  W rozszerzającej się następnie dolinie Rak jest zasilany przez kilka typowych źródeł krasowych - spod pionowych skał, albo spośród omszałych głazów nagle tryskają na powierzchnię potężne strumienie (w suchej porze letniej wygląda to oczywiście skromniej). Największe źródła to Prnukovec, Kotel, Očesi.
Po przeciśnięciu się pod Wielkim Mostem rzeka Rak znika w potężnej jaskini Tkalca. Gdy następny raz pojawi się na powierzchni ziemi będzie się już nazywał Unica, a następnie jako Ljubljanica wpadnie w Lublanie do Sawy.
Rakov Škocjan (nazwa pochodzi od kościółka św. Kancjana, którego ruiny znajdują się w pobliżu) od 1949 r. jest Parkiem Krajobrazowym.

Niezmiernie atrakcyjny turystycznie jest Predjamski Grad. Znajduje się tutaj bajkowy zamek położony na skraju zbocza górskiego.
Tutaj nasi off road 'owcy Słowenia będą mieli możliwość zwiedzania słynnej słoweńskiej jaskini Postojna - blisko 20 km podziemnych sal i korytarzy, udostępniona została turystom już na początku XIX wieku.
Jaskinia wydrążona została w skałach przez rzekę Pivkę.  Wokół mnożą się zadziwiające formy skalne. Wielometrowe żółto-beżowo-pomarańczowe nacieki, zwieszające się ze stropów tysiące stalaktytów o najrozmaitszych formach, kształtach i kolorach, wyrastające z ziemi ogromne stalagmity, przezroczyste skalne kurtyny...
Przy wejściu do jaskini ściany są wyraźnie osmalone. To świadectwo akcji jugosłowiańskich partyzantów (ponoć z polskim dowódcą), którzy w 1944 roku wysadzili znajdujący się tu niemiecki skład paliw. Na szczęście nie pozbawiło to uroku całej jaskini.
Samochody terenowe 4x4 tym razem przewiozą nas w okolice zamku Socerb. Obejrzymy tutaj ruiny skalnej twierdzy, która urzecze niejednego offroad' owca.
Kolejny  punkt naszej wyprawy Słowenia - off road  to Koper.
Miasto portowe położone na półwyspie Istria, stanowiące główny ośrodek mniejszości włoskiej w Słowenii (jego włoska nazwa to Capodistria), dlatego też na tym terenie językami urzędowymi są słoweński i włoski.
Główną atrakcję turystyczną stanowi zabytkowa część miasta z charakterystyczną architekturą w stylu weneckiego gotyku i renesansu. Warto zobaczyć: kolumnę św. Justyniana, tzw.Tawerne, czyli magazyn soli z XV wieku, wieże miejską (Mestni Stolp), XVII-wieczną fontannę w kształcie mostu, liczne pałace (Pretorska Palača, Palača Brutti, Palača Almerigogna itd.) oraz place (Titov trg, Trg Brolo).

Samochody terenowe przewiozą nas również do miejscowości Piran.
Piran jest zabytkowym portem położonym na półwyspie, stanowiącym najdalej na zachód wysunięty punkt słoweńskiej Istrii. Jest także najpopularniejszym kąpieliskiem w tej części wybrzeża. Miasteczko charakteryzuje architektura weneckiego gotyku.
Zwiedzić tam można Muzeum Morskie, mieszczące się w XIX-wiecznym pałacu Gabrielli, Kościół św. Piotra, XV-wieczny dom Wenecki (Benečanka), budynek sądu z drzwiami z XVII wieku, klasycystyczny ratusz z XIX wieku, renesansowo-barokowa katedra św. Jerzego (Stolna Cerkev Sv Jurija), miejskie mury obronne oraz budynki dawnego klasztoru Franciszkanów.

Wyprawa 4x4 przewiduje również przejazd do Strunjanu, półwyspu między Izolą a Piranem.
Cały obszar należy do 310-hektarowej chronionej strefy parku regionalnego (Krajinski Park Strunjan) i rezerwatu przyrody (Naravni Rezervat Strunjan), ostoi wodnego ptactwa. Teren wokół zatoki Strunjan od północy otaczają wysokie klify przylądka Ronek. Poniżej znajduje się Zatoka Księżycowa, najpiękniejsza na wybrzeżu, którą można podziwiać ze ścieżki wzdłuż przylądka.

Nasi off road 'owcy 4wd będą mieli możliwość  zwiedzania największego portu rybackiego w Słowenia – Izola. Miasteczko ma swój wyjątkowy urok. Pod względem jakości i różnorodności potraw z owocami morza nie ma sobie równych w Słowenii. W Izoli znajduje się kilka obiektów godnych zobaczenia, np. XVI-wieczny kościół św. Maura na wzgórzu za miastem z charakterystyczną dzwonnicą; ratusz przy Velikim targu. Odrestaurowany pałac Manzoli w stylu weneckiego gotyku. Najpiękniejszym zabytkiem jest jednak rokokowy pałac Besenghi degli Ughi z 1781 roku.

Na trasie naszej wyprawy off road 4x4 leży otoczony winnicami i górami kościółek w  Hrastovlje, znanego z XII wiecznych fresków oraz do ufortyfikowanej wioski Štaniej.
Zatrzymamy się również przy Crni Kal.

Samochodami terenowymi przemierzamy trasę pośród malowniczych krajobrazów górskich do Cerkna.
Miasteczko leżące w dolinie rzeki Cerknicy jest miejscem licznych odkryć archeologicznych, w tym m. in. najstarszego instrumentu muzycznego o nazwie divja baba, znajdującego się obecnie w Muzeum Narodowym Słowenii w Lublanie.
W miasteczku można zwiedzić Muzeum Miejskie oraz Szpital partyzancki Franja, ukryty w wąwozie znajdującym się w odległości 5km od Cerkna. Szpital ten jest najpopularniejszym i największym muzeum wojennym w Słowenii.
Prawdziwy off-road czeka na nas podczas podjazdu na Blegos. Droga jest kręta, szutrowa, pełna podjazdów, ale widoki sprawią,  zapomnimy o trudach podróży.
Ostatni puntk naszej wyprawy samochodami terenowymi Słowenia off road 4x4jest miejscowość Begunje, gdzie podziwiać będziemy malowniczo położone ruiny zamu Kamen.

   

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania - uzależniona od preferencji Klientów - może ulec zmianie.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów off road. Podczas szkolenia  off-road zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje pozwalające na bezpieczne i przyjemne uczestnictwo w naszych imprezach off road.
W naszej ofercie znajduje się również wypożyczalnia samochodów terenowych. Posiadamy pojazdy typu: Land Rover Defender, testowane podczas afrykańskego safari, co daje gwarancje niezawodnościi pewnej satysfakcji. Korzystając z naszych samochodów terenowych 4x4 gwarantujemy okazyjną cenę, która śmiało może konkurować z ofertą innych firm.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty : wyprawy terenowe, ekspedycje offroad 4x4, safari, imprezy firmowe i integracyjne ...

Ekipa imprezy4x4 zapraszana wyprawy off road
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie