Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Rosja - wyprawa samochodami terenowymi off road 4x4 -  Syberia - Przez Karelię do Półwyspu Kolskiego.

Tym razem proponujemy Państwu podróż off road 4x4 w mniej znany i dotychczas rzadko odwiedzany region Rosji -  na półwysep Kolski, Karelia, w góry Chibiny. Piękne jeziora, wspaniale kwitnąca tundra i lasotundra, duże ilości grzybów i jagód oraz majestatyczne góry wznoszące się nad głębokimi dolinami, nadają niepowtarzalny charakter i urok temu zakątkowi Rosji. Wyprawa off road  4x4 samochodami terenowymi do Rosja będzie należeć do niezapomnianych...

Rosja - ekspedycja off road 4x4 - charakterystyka wyprawy :rosja wyprawy 4x4

Naszą przygodę off road 'ową rozpoczynamy na granicy łotewsko – rosyjskiej. Po przejściu odprawy granicznej przejeżdżamy ok. 140 km do miejsca zakwaterowania.
Samochody terenowe przewiozą nas do Petersburga. Wspaniałe dzieło Piotra I Wielkiego, jego „okno na Europę”, rzeczywiście jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Uczestnicy naszej wyprawy off roaf 4x4 będą zachwyceni jednolitą architekturą, siecią kanałów o leniwym nurcie, muzeami ze słynnym Ermitażem na czele i zdumiewającymi przepychem pałacami. Stąd przez dwa stulecia – aż do rewolucji w 1917 r. która wstrząsnęła światem – władali Rosją carowie. Na nocleg proponujemy leśnią  polane nad jeziorem w odległości ok. 100 km. od miasta. ekspedycja wyprawy off road 4x4 wyprawa samochody terenowe imprey firmowe

Kolejny dzień to kolejny ogrom emocji! Rankiem ruszamy dalej na północ, zachodnim brzegiem Ładogi.
Jezioro Ładoga o pochodzeniu lodowcowo - tektonicznym jest największym jeziorem Europy, a na świecie jest na 15 miejscu pod względem wielkości (ok. 18 tyś. Km²).Samochodami terenowymi przemierzymy trudny i niedostępny odcinek wzdłuż brzegu jeziora. Na trasie naszej wyprawy 4x4 znajduje się cerkew zbudowana na małej skalistej wysepce pośrodku leśnego jeziora.

Przejedziemy również przez starofińskie miasteczka Mielnikowo oraz Kurjojki wioskę z domkami w kolorze błękitnym.
Trasa wiodła przez miasto Sortawali – jedno z największych portów jeziora Ładogi. Zatrzymujemy się tu w celu uzupełnienia zapasów i obowiązkowo, nabycia słynnej miejscowej nalewki, która pomoże nam przetrwać najzimniejsze noce. Tutaj również odpoczniemy na piaszczystej plaży jeziora.

Samochody terenowe przewiozą nas pośród pięknej i nieskażonej Karelii ze wspaniałą przyroda  i prawdziwymi perłami architektury drewnianej. Będziemy mijać kolejne malownicze wioseczki przytulone do bezkresnych lasów i czystych jezior.
W trakcie wyprawy będzie również możliwość zwiedzania miasteczka Suojarvi, którego działalność jest związana głównie z drewnem.
Niedaleko znajduje się otoczone lasami iglastymi i czarującymi skałami miasteczko Miedwieżegorsk. Medvezhegorsk leży na brzegu jeziora Onega, jest jednym z ważniejszych portów w Kamelii.
Zwiedzanie Karelii – krainie jezior dobiega końca. Nasza Ekspedycja 4x4 kieruje się w stronę półwyspu Kolskiego.

Półwysep Kolski leży na północno-zachodnim terytorium Rosji. Większa część półwyspu leży nad kołem biegunowym. Na północy znajduje się Morze Barentsa, na południu Morze Białe. Dla Półwyspu Kolskiego charakterystyczne jest niskie położenie słońca. Liczba dni polarnych waha się od 12 na południu do 72 na północy. Krajobraz jest zróżnicowany. Zachodni i środkowy obszar jest górzysty. Północno-wschodni region jest pagórkowaty z dużą liczbą jezior. Góry na półwyspie nazywane są tundrą.

Niewątpliwie zawitamy również w portowym miasteczku Kandalaksza nad Morzem Białym.

Kolejny etap to miasteczko Umba, a następnie kierujemy się do miasta – kopalni Apatity.
Apatity jest drugim co do wielkości miasta w regionie Murmansk Miasto jest nazwane od największego złoża mineralnego występującego w regionie jakim jest apatyt. Kolejny odcinek naszego off road 'u 4x4 wiedzie trudnymi bezdrożami dzikiej tundry i związany jest z przeprawami rzecznymi. Jest to odcinek, w trakcie którego zobaczymy pozostałości kołchozów i łagrów. Przewidziany nocleg to opuszczona wioska Muna.

Jednym z bardziej niesamowitych miejsc na rosyjskim półwyspie Kolskim jest Kirowsk. Jest to niewielkie górnicze miasteczko położone pośród niesamowitych gór Chibin o roślinności tundrowej. Tutaj kierujemy się do miejscowej kopalni, jednej z najstarszej w regionie.
Samochody terenowe przewiozą nas do Murmańska. Tu zwiedzimy miasto , zajedziemy pod pomnik Aloszy, zobaczymy kopalnie niklu i apatytów.

Naszą wyprawę off road ' ową samochodami terenowymi w Rosji zakończymy na granicy z norwegią.

Zaplanowana długość trasy off road ' u 4x4 to ok. 2500 km

Rosja- ekspedycja offroad 4x4 wymagania:
samochód terenowy wyposażony w błotne opony typu MT, zalecane również osłony podwozia, wyciągarka, trapy, hi -life, lina kinetyczna

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania - uzależniona jest od preferencji Klientów - może ulec zmianie.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów off road. Podczas szkolenia  off road zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje pozwalające na bezpieczne i przyjemne uczestnictwo w naszych imprezach off road.
W naszej ofercie znajduje się również wypożyczalnia samochodów terenowych. Posiadamy pojazdy typu: Land Rover Defender, testowane podczas afrykańskego safari, co daje gwarancje niezawodnościi pewnej satysfakcji. Korzystając z naszych samochodów terenowych 4x4 gwarantujemy okazyjną cenę, która śmiało może konkurować z ofertą innych firm.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty : wyprawy terenowe, ekspedycje offroad 4x4, safari, imprezy firmowe i integracyjne ...
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie