Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Węgry - wyprawa off road 4x4 - z biegiem Dunaju...

Węgry to niewielki kraj położony w sercu Europy Środkowej, w Niecce Karpackiej. Ponad połowę jego powierzchni stanowi Wielka Nizina Węgierska - płaska kraina położona w dorzeczu Dunaju i Cisy. Na wschód od Dunaju i na północ od Niziny Wwegry wyprawy 4x4ęgierskiej rozciąga się Średniogórze Północne. Znajdujące się tu masywy Börzsöny, Cserhát, Mátra, Bükk i  Wzgórza Zemplén, wyróżniają się w krajobrazie. Nasza wyprawa off road do Węgry to spotkanie z ludnością niezmiernie życzliwą i serdeczną. Podróżników off road 4x4 urzekną węgierskie krajobrazy, tamtejsze zwyczaje ludowe i historyczne zabytki, rozkoszą dla podniebienia będą tradycyjne węgierskie dania i napoje.

Węgry - ekspedycja off road 4x4 - Charakterystyka wyprawy:wyprawy 4x4 wegry

Naszą wyprawę na Węgry samochodami terenowymi off road 4x4 rozpoczynamy poprzez przemierzanie regionu Zemplen. Cechą charakterystyczną tego regionu jest krajobraz górzysty poprzeplatany wąskimi dolinami i wspaniałymi łąkami.

Samochodami terenowymi dojedziemy do miejscowości  Sárospatak. Proponujemy zwiedzanie Aten nad brzegiem Bodrog i Zamku Rakowczego.

amochodami terenowymi przemierzymy trasę do miejscowości Tokaj.
Północne Węgry to krajobraz niepowtarzalny; zarówno równinny jak i pokryty wieloma wzgórzami. Urocze miasteczko Tokaj otoczone licznymi winnicami od wieków słynie z produkcji doskonałych win. Znajdują się tutaj słynne piwnice Rakoczego, w których można degustować ten trunek.

Samochodami terenowymi dostaniemy się do miejscowości Miszkolc.  Tutejszą grecką cerkiew ozdabia największy w Europie ikonostas: 16-metrowej wysokości ściana z 88 ikonami. Na zboczu znanego z piwnic winnych wzgórza Avas stoi jeden z najpiękniejszych gotyckich kościołów w kraju. Wzgórze stanowi doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. W zabytkowych budynkach miasta mieszczą się muzea i galerie.
Położone w przepięknej górskiej okolicy przyciąga turystów, którzy z jednej strony spragnieni są leśnej ciszy, świeżego powietrza i krystalicznie czystej wody górskich jezior, zaś z drugiej nie chcą do końca rezygnować z wygód, jakie niesie ze sobą miejskie życie.
W dzielnicy Miszkolc –Topolca znajduje się słynne i jedyne w świecie kąpielisko termalne jaskiniowe. Tworzą go płynące w skalnych grotach gorące źródła.
Wyprawa off road to również przejazd do miejscowości  Diósgyör. Zobaczymy tu wspaniały zamek , a także Muzeum Papiernictwa  gdzie produkowane są również węgierskie banknoty

Podróżując po północnych Węgrzech samochodami terenowymi off road 4x4 warto odwiedzić jaskinię Baradla (Baradla-barlang) w Parku Narodowym Aggtelek, która, podobnie jak jaskinie Słowackiego Krasu, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO.

Dla przybywających tu turystów niezwykle atrakcyjne są kąpieliska lecznicze, między innymi w okolicach Miszkolca i Parku Narodowego Gór Bukowych.
W górach Bukowych nasi off road' owcy będą mieli możliwość  odwiedzenia Lillafüred położonego nad jeziorem  Hámori. Znajduje się tu kilka bardzo ciekawych i udostępnionych do zwiedzania jaskiń, urocza Dolina Szalajka oraz skansen i muzea z ekspozycjamą archeologiczną, etnograficzną i przyrodniczą.

Na południe od bujnie porośniętego lasami płaskowyżu Bükk znajduje się Eger, jedno z najpiękniejszych węgierskich miast barokowych. Podziwiających skarby historii i bogactwo kultury tych terenów zachwycić może tutejszy folklor, a w szczególności ludowe stroje (matyó) i koronki (palóc).

 Do najciekawszych zabytków miasta należą: klasycystyczna bazylika, będąca drugim co do wielkości na Węgrzech kościołem i siedzibą arcybiskupów, pałace ozdobione kutymi balkonami przy ulicy Lajosa Kossutha, średniowieczny zamek egerski oraz pochodzący z czasów panowania tureckiego, wznoszący się na wysokość 40 m, minaret. Ponadto znajdują się tu wydrążone w skałach piwnice w Dolinie Pięknej Pani, gdzie skosztować można słynnego Egri Bikavér (egerskiej byczej krwi) – doskonałego czerwonego wina .

Węgry wpowadzą nas również w krajobraz Gór Matra, z najwyższym szczytem Węgier nazywanym „ Dachem”.
Samochodami terenowymi przemierzymy trasy poprzez urokliwe łagodne stoki porośnięte akacjowym i bukowym lasem, a także doliny poprzecinane szumiącymi kaskadami potoków.

Zmierzając do Budapesztu samochody terenowe 4x4 przewiozą nas do miejscowości  Gödöllő. W mieście zachwycą nas wdzięczne barokowe dworki i kamieniczki, a przede wszystkim wspaniały pałac Grassalkovichów.

W Budapeszcie spędzimy czas przemierzając uliczki po stronie górzystej Budy i po drugiej stronie Dunaju  - Peszt. Jest miastem dziewięciu wzgórz, z którego najwyższe – Góra Jana.
Zwiedzanie rozpoczniemy od Wzgórza Zamkowego. Zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy do Kościoła Macieja - miejsca koronacji i ślubów królewskich. Następnie z Baszty Rybackiej, budowli z siedmioma neoromańskimi wieżami, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta.
Uczestnicy naszej wyprawy off road 4x4 Węgry 2009 przejadą na Górę Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zwiedzimy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności - dar Armii Czerwonej dla Węgrów.
Spektakularnym etapem wyprawy off road 4x4 Węgry 2009 jest przejazd poprzez Zakole Dunaju. Roztacza się tu panorama na ściśnięty między górami Dunaj, który skręca na południe. Od średniowiecza było to ważne miejsce dla rozwoju Węgier, o czym świadczą  najstarsze miasta i zabytki minionych epok.

Wyprawa off road 4x4 przemierzy trasę do zakola Dunaju. Odwiedzimy  Szentendre, serbską miejscowość, która swoim urokiem przypomina zachwyci każdego turystę.  Wąskie i kręte uliczki, piękne kościółki, małe i nastrojowe kafejki oraz piękny pasaż wzdłuż brzegu Dunaju nadają mu niepowtarzalny charakter.
Zakole Dunaju kryje w sobie wiele tajemnic i niespodzianek. Podróżując poprzez malownicze tereny tego obszaru Węgier dojeżdżamy do miejscowości Vac.
Jest to duże miasto popularne wśród turystów, którzy przybywają odpocząć nad jego naddunajskim corso, obejrzeć najstarsze barokowe zabudowania i przez chwilę odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Śladami Dunaju docieramy do Wyszehradu (Visegrád). Samochodami terenowymi 4x4 dojedziemy do malowniczych ruin. Najciekawszymi zabytkami miasta są zachowana w całości Wieża Salomona – romańska wieża mieszkalna z XIII w., baszta wodna i renesansowy pałac króla Macieja Korwina.

Esztergom,położony w meandrze Dunaju, powstał już w okresie rzymskim, około I wieku naszej ery. Najważniejszym obiektem zabytkowym naddunajskiego miasta jest położona na wzgórzu bazylika. Oprócz największej na Węgrzech bazyliki w Ostrzyhomiu warto zobaczyć zbiory sakralne w kaplicy Bakócz, muzeum zamkowe, Muzeum Chrześcijaństwa w pałacu prymasów oraz wystawy licznych muzeów, na przykład Muzeum Dunaju.

Przemierzając malownicze tereny uczestnicy off road 4x4 odwiedzą Piliscaba. Jest tu niepowtarzalna budowla kościoła znajdującego się na terenie Uniwersytetu Katolickiego im. Péter'a Pázmán'a. W zdumienie wprawi niepowtarzalny kształt ,, Pijanej Świątyni” , dla którego zatrzymać się w tej miejscowości.
Podróżując samochodami terenowymi 4x4 po Węgrzech odwiedzimy również Zsámbék. W zachwyt wprawią nas malownicze ruiny romańsko-gotyckiego kościoła, wznoszące się na wzgórzu przy osadzie a także  jedyne na świecie prywatne muzeum lamp.
 
Poprzez leśne wertepy i drogi polne dojedziemy również do miejscowości ukrytej wśród jezior  - Tata. Miasteczko jest malowniczo położone  między górami Gerecse i Małą Niziną Węgierską.
Znajdują się tu również ruiny zamku i piękna starówka o barokowym charakterze. Natomiast w centrum miasta wzrok przyciąga jezioro Öreg Tó.

Podróżując po Węgry wkraczamy na teren zachodniego Zadunaju, które charakteryzują łagodnie wznoszące się wzgórza, przepastne lasy, bogata flora i fauna, szemrzące strumyki, strome zbocza z ruinami średniowiecznych fortyfikacji, małe, zagubione w głuszy wioski i pyszne barokowe miasta.

Wyprawa off road 4x4 po naddunajskiej krainie zmierza poprzez wspaniałe zalesione pagórki , rolnicze tereny, góry i doliny do miasta Györ.
Jest charakterystyczne ze względu na jego położenie u ujścia  Raby i Rabki do Dunaju. Najważniejsze zabytkowe budynki otoczone są przez mury miejskie pochodzące z XVI w. Na wzgórzu Káptalan naprzeciwko siebie stoją zamek biskupi i barokowa basilica minor. W pobliskiej gotyckiej kaplicy znajduje się arcydzieło węgierskiego złotnictwa – herma św. Władysława (Szent László-herma).

Nasza wyprawa off road dobiega końca. Ostatni etap  off road 'u to odcinek w kierunku Sopron.
Sopron uznawane jest za najlepiej zachowane i najbardziej zabytkowe miasto na Węgrzech. Szczęśliwym zrządzeniem losu ominęły je wojenne zawieruchy, nigdy nie zostało splądrowane przez tureckich czy niemieckich najeźdźców. Zachowany oryginalny układ ulic zabudowanych renesansowymi i barokowymi kamienicami sprawia, że nie trzeba wiele wyobraźni by spacerując nimi w letnie popołudnie przenieść się w czasie i poczuć tak, jak czuli się jego średniowieczni mieszkańcy...
Sopron – miasto otoczone wieńcem zalesionych Wzgórz Lövérek i winnicami, z których pochodzi dobre wino. Jego symbolem jest wysoka Wieża Ogniowa (Tüztorony), z której roztacza się widok na całe miasto.
     

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania - uzależniona jest od preferencji Klientów - może ulec zmianie.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów off road. Podczas szkolenia  offroad zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje pozwalające na bezpieczne i przyjemne uczestnictwo w naszych imprezach off road.

W naszej ofercie znajduje się również wypożyczalnia samochodów terenowych . Posiadamy pojazdy typu: Land Rover Defender, testowane podczas afrykańskego safari, co daje gwarancje niezawodnościi pewnej satysfakcji. Korzystając z naszych samochodów terenowych 4x4 gwarantujemy okazyjną cenę, która śmiało może konkurować z ofertą innych firm.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty : wyprawy terenowe, ekspedycje offroad 4x4, safari, incentive travel oraz team building....
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie