Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 Ukraina

Rumunia

Gruzja

Maroko

Islandia

Egipt

Madagaskar

  

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
MADAGASKAR - MAURITIUS - WYPRAWA OFF ROAD 4X4 - AFRYKA 2009

Wyspa Beniowskiego, baobabów, lemurów, kameleonów i Malgaszy

madagaskar wyprawy off road
Ekspedycja – program:

Dzień 1 Zbiórka uczestników wyprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie, lot na Madagaskar przez jeden z portów tranzytowych.

Dzień 2 Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru (popularnie zwanej Tana), załatwienie formalności wizowych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie miasta, spacer do ruin królewskiego pałacu Królowej i pałacu Premiera. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym i Zoologicznym Tsimbazaza -zapoznanie się z najważniejszymi gatunkami flory i fauny „Czerwonej Wyspy”. Dla chętnych, nocne wyjście do najgorętszej dyskoteki Oceanu Indyjskiego. Nocleg.

wyprawa off road imprezy firmowe ekspedycje terenowe samochody terenowe 4x4 off-roadDzień 3 Całodzienna wycieczka, do Królewskiego Wzgórza Ambohimanga. Kompleks ten, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zawiera obiekty zarówno powiązane z przedkolonialnymi władcami Madagaskaru, jak również miejsca pochówku i miejsca związane z kultem religijnym. Ambohimanga od blisko 500 lat stanowi najważniejszy symbol tożsamości kulturowej Malgaszy. Powrót na nocleg do hotelu w Antananarivo.

Dzień 4 Rano podziwianie panoramy stolicy Madagaskaru z punktu widokowego oraz wizyta w Muzeum Andafivaratra. Następnie przejazd na lotnisko i przelot do Tule-ar. Lunch w Tulear. Po południu przejazd w kierunku Ranohiry przez las Zombitse, przystanek na podziwianie miejscowych baobabów, zwiedzanie grobowców Mo-hafaly. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5 Rano przejazd uczestników wyprawy półciężarówką na klif. Dalsza piesza penetracja Parku Narodowego Isalo. Dojście do porażającego swym ogromem i urodą „kanionu małp”. Podziwianie nieprawdopodobnych formacji skalnych, tworzących księżycowe dziwolągi skalne o zwariowanych kształtach, wśród których rosną jedynie tutaj spotykane aloesy: pachypodium rosulatum i aloeisaloensis. Obserwacja lemurów. Fotografowanie dziwów natury na różne sposoby. Orzeźwiające kąpiele w wodnej oazie pod huczącym wodospadem. Pełna rekreacja i nabieranie sił. Po rustykalnym obiedzie spacer w kierunku hotelu. Po drodze odkrywanie niespotykanych karłowatych baobabów. Powrót do bazy na nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Nasza wyprawa off road to również przejazd przez Horombe Plateau, które dzieli płaskowyż malgaski i południową cześć wyspy. Dojazd do Camp Catta, zakwaterowanie. Popołudnie poświęcone odkrywaniu okolicy, spacer po lesie Tsaranoro. Podglądanie lemurów żerujących w promieniach wschodzącego słońca. Spacer po lasach, w których gołym okiem, bez szkieł i binokularów zobaczyć można niespotykaną nigdzie indziej na świecie faunę i florę. Wyjście w busz w poszukiwaniu lemurów catta - najbardziej zbliżonych w ewolucji do człowieka. Po kolacji próba wycieczkowego chóru - wieczór tańców i pieśni polsko - malgaskich. Nocleg.

Dzień 7 Śniadanie w hotelu. Dalsza droga w kierunku Fianarantsoa poprzez urokliwe miasteczko Ambalavao wśród winnic, pól papirusowych, niezwykłych grot i formacji górskich. Lunch w pobliskiej knajpce oraz krótka wizyta na miejscowym bazarze znanym z roślin leczniczych. Zwiedzanie tradycyjnej fabryki papirusowej „Antaimaro’s”. Przyjazd do Fianarantsoa późnym popołudniem. Zakwaterowanie i kolacja, nocleg.

Dzień 8 Przejazd jeepami ( samochody terenowe off road 4x4 ) wśród jedynych w swoim rodzaju wzniesień i zboczy górskich, gdzie kolor rdzawo - czerwony dominuje wśród zieleni pól ryżowych przyklejonych do łagodnych zboczy, otoczonych olbrzymim lasem roślin zwanych „uszami słonia”. Podziwianie piętrowych chat Malgaszów, zbudowanych z czerwonej cegły błotnej, możliwość zajrzenia do środka chaty i sfotografowania uśmiechniętej od ucha do ucha gospodyni. Krótki postój w „Zafimary arts shop” w Ambositra - pracowni oryginalnych rzeźb w drewnie, typowych dla tej części Madagaskaru. Lunch w Ambo- sitra. Po południu przejazd w kierunku dawnej stacji klimatycznej Antsirabe, niegdyś bardzo znanego, urokliwego kurortu francuskiego, gdzie czas zatrzymał się na kolonialnej przeszłości. Transfer do hotelu. Przejażdżka rikszami po mieście rikszami, ciągnionymi przez muskularnych, dobrze zbudowanych Malgaszów (dla chętnych możliwa i zalecana zamiana ról z Malgaszem). Kolacja i nocleg.

Dzień 9 Po śniadaniu przejazd przez malownicze krajobrazy płaskowyżu czerwonej wyspy w kierunku Antananarivo. Po drodze odwiedziny w lokalnych wytwórniach rzemieślniczych produkujących słomiane kapelusze, wyroby z rogów i wyroby hafciarskie. Lunch i wizyta w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń. Dotarcie do Antananarivo w późnych godzinach popołudniowych. Kolacja, nocleg.

Dzień 10 Przejazd wzdłuż zielonych poletek ryżowych, ciekawych dolin i wschodniego lasu. Postój w Mandraka. Wizyta w ośrodku, zajmującym się ochroną niektórych gatunków zwierząt wschodnich lasów deszczowych, m. in. kameleonów, żab, jaszczurek. Po obiedzie dalszy przejazd do Rezerwatu Perinet. Dla chętnych nocna penetracja dżungli w poszukiwaniu lemurów i innych nocnych żyjątek, lub też okazja do spaceru trzymając za rękę naprędce poznanego towarzysza podróży… Nocleg w hotelu Andasibe.

Dzień 11 Wyjście na spotkanie olbrzymich Indri-Indri (największa odmiana lemurów), które przypominają niedźwiadki koala w kolorach czarno-białych. Perinet jest świetnym miejscem do oglądania ptaków, wśród endemicznej flory spotkamy też malgaskie orchidee. Powrót do hotelu na obiad, po nim przeprawa przez dziewiczy las do celu, jakim będzie tym razem Kanał Pangalan. Majestatyczny rejs po wodach Kanału Pangalan, oraz łańcuszku małych jeziorek połączonych ze sobą wodami Kanału. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12 Rano wizyta naszych off road' owców w prywatnym rezerwacie i kolejne spotkanie z lemurami. Piknik w rezerwacie. Po południu czas wolny na odpoczynek przy plaży. Kolacja w hotelu. Nocleg. ekspedycje terenowe off road wyprawa imprezy terenowe 4x4 incentive travel team building

Dzień 13 Po śniadaniu dalszy rejs przez kanał Pangalanes, oglądanie tropikalnej roślinności oraz lokalnych wiosek z pokładu barki. Przypłynięcie do Tamatavy. Lunch i wizyta na lokalnym targowisku. Transfer na lotnisko i wylot do Antananarivo. Czas na pożegnania z mieszkańcami magicznej wyspy. Kolacja i nocleg w hotelu - w Antananarivo.

Dzień 14 Rano przejazd na lotnisko i lot na Mauritius. Ekspedycja na Mauritiusie rozpoczyna sie transferem do hotelu I zakwaterowaniem. Czas wolny, plażowanie lub też próba odnalezienia się w nowej idyllicznej rzeczywistości wyspy Mauritius. Beztroski czas nic nie robienia, sporty wodne, spacery lub nawet biegi po plaży…

Dzień 15 Wypoczynek lub wycieczka fakultatywna, całodzienna,  na południe wyspy, gdzie podziwiać można kolorowe piaski, święte jezioro wyznawców hinduizmu. Przejazd przez stolicę Mauritiusa zwaną dumnie Portem Louis. Powrót do hotelu. Wieczorem możliwość wyjścia na tańce.

Dzień 16 Wypoczynku ciąg dalszy lub fakultatywna wyprawa na prześliczną Wyspę Jeleni w celu delektowania się urokami tropikalnej plaży, pluskanie się w błękitnych wodach Oceanu Indyjskiego. Po południu orzeźwiająca kąpiel w zatoce i ostatnie harce z rekinami. Wieczorem przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 17 Przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie. Dumna prezentacja opalenizny, wmieszanie się w wiwatujący tłum żądnych prezentów krewnych i znajomych. Powrót w domowe pielesze z malgaską dzidą w dłoni.
imprezy integracyjne
fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie